Güvenlik 09 NİSAN 2009 / 11:21

AMD Opteron İşlemci Yükseltme Programı’nı duyurdu

AMD Opteron Yükseltme Programı, ortaklarına ve müşterilerine bu işlemcinin performans ve verimliliğinden yararlanmak için düşük maliyetli bir yol getiriyor.

AMD Opteron Yükseltme Programı, ortaklarına ve müşterilerine bu işlemcinin performans ve verimliliğinden yararlanmak için düşük maliyetli bir yol getiriyor.


Program kapsamında, 2000 ve 8000 serisi çift ve dört çekirdekli AMD Opteron işlemcilerin yanı sıra, yakında piyasaya çıkacak "İstanbul" kod adlı altı çekirdekli işlemci de bulunuyor. Kanal ortakları ve müşteriler, mevcut AMD Opteron işlemcilerini yükselterek yüzde 35'e varan fiyat indirimleri kazanabiliyor. Bu sayede veri merkezlerindeki performans ve enerji tasarrufunu, mevcut sistemleri tümüyle değiştirmeye ihtiyaç olmaksızın arttırabiliyor.


AMD İş Geliştirme Direktörü John Fruehe, "Mevcut ekonomik ortamda, müşteriler BT bütçelerini daraltmaya, teknoloji yatırımlarının ömürlerini daha da uzatmaya çalışırken, performansı ve enerji tasarrufunu da arttırmak istiyor. Bu program, özellikle 45nm dört çekirdekli AMD Opteron işlemcisinde ve yakında çıkacak ‘İstanbul' kod adlı işlemcide elde edilen gelişmeler düşünüldüğünde, ortaklarımız ve müşterilerimiz için olağanüstü bir değer sunuyor" diyor.


Opteron Yükseltme Programı hakkında ayrıntılı bilgi AMD'nin @Work web günlüğünden alınabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun