Güvenlik 12 MART 2009 / 15:10

AMD'den Wii için 50 milyonuncu ekran kartı

AMD, Nintendi Wii oyun konsolu için elli milyonuncu ATI ‘Hollywood’ ekran kartının üretildiğini duyurdu.

AMD, Nintendi Wii oyun konsolu için elli milyonuncu ATI ‘Hollywood’ ekran kartının üretildiğini duyurdu.


Elli milyonuncu sevkiyatla birlikte, “Hollywood” kod adlı ATI grafik işlemcisi, satış adedi bakımından bugüne kadarki en başarılı AMD oyun konsolu işlemcisi haline geldi.  


Nintendo Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Genyo Takeda, konuyla ilgili şunları söyledi: “Nintendo, AMD ile süregelen ilişkisine büyük değer vermektedir.ATI ‘Hollywood’ ekran kartında sergilenen AMD’nin grafik teknolojisi uzmanlığı, Wii’nin başarısında büyük rol oynamaktadır. Çalışmalarımızın bir araya gelmesiyle, dünyanın dört bir köşesindeki evlerin salonlarında yüzleri güldüren bir eğlence deneyimi yaşatılıyor.”    


AMD Grafik Ürünleri Grubu Genel Müdürü Rick Bergman: “ATI ‘Hollywood’ ekran kartını, Wii sahiplerinin genel eğlence deneyiminde bu kadar belirgin rol oynayan serin ve sessiz bir grafik işlemci olarak sunmaktan gurur duyuyoruz.AMD, Nintendo’yu değerli bir müşterisi olarak görmektedir ve konsol eğlencesini küresel bir fenomen haline getirmek için birlikte çalışmayı sürdürmektedir” dedi.    


ATI ‘Hollywood’ ekran kartı, Wii’nin dünya çapındaki tüketicilere sunduğu oyun deneyimini özelleştiren, özel tasarımlı bir grafik işlemcisidir.AMD, Nintendo’nun Wii ve GameCube konsollarına 10 yıldır grafik çözümleri sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun