Güvenlik 12 AĞUSTOS 2014 / 09:56

Ağ güvenliğinizi sağlamak için

BYOD ve bulut bazındaki uygulamaların bilişim teknolojileri dünyasında artması ile ve internetteki saldırıların hız kazanmasıyla göstermesiyle birlikte; koruma sistemleri, işletmeler için önem kazanmaya başladı. ZyXEL’in yeni NGFW (Next Generation Firewall) Serisi, bu tehditlere yönelik bir koruma sağlıyor.

ZyXEL, optimum ağ performansı sunan ve sosyal ağ kontrolü sağlayan yeni nesil Firewall ailesinin en yeni üyeleri USG (Tümleşik Güvenlik Ağ Geçitleri) ürünlerini piyasaya sundu.Yeni seri, kurumlara gigabit hızında işlem gücü , farklı malware koruması ve aklı uygulama kontrolü sunuyor.

Gelişmiş Seri, (USG 110, USG210 ve USG310) küçük ve orta ölçekli firmalara güvenliğe ve sürekli çevrimiçi kalmaya yönelik özellikler sunuyor. Performans Serisi ise (USG40, USG40W, USG60 ve USG60W) küçük işletmelere ek olarak şube birimleri ve perakende satış noktaları için entegre güvenlik çözümleri sağlıyor. Büyük ölçekli firmalar için geliştirilen Extreme Serisi modellerin, (USG1100 ve USG1900) ise 2014’ün son çeyrek döneminde piyasa sürülmesi planlanıyor.

Kontrol imkanı

Ürünlerde bulunan entegre WLAN yönetim fonksiyonu, CAPWAP (Kablosuz Erişim Noktası Kontrolü ve Takibi) teknolojisini destekliyor ve ağ üzerindeki Wi-Fi Erişim Noktası'nda merkezi erişim doğrulaması ve erişim yönetimi sağlıyor. Kullanıcılar WLAN'ı ölçeklendirebiliyor ve ilave bir WLAN kontrolörüne ihtiyaç duymadan Wİ-Fi Erişim Noktası'nı bir merkezden yönetebiliyorlar. Yenilenen USG Serisi, VPN ve UTM işlem hacmi ile tasarlandı.
 Gün geçtikçe artan ve kendini yenileyen tehditler karşısında ağ güvenlik çözümleri ile ZyXEL olarak firmaların yanında yer aldıklarını belirten ZyXEL Türkiye Kurumsal Ürünler ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal; “Yeni nesil Firewall ürünlerimiz, sundukları çözümlerle sadece kurumlar için değer yaratmakla kalmıyor, KOBİ'ler için elzem ürünler olarak kanal partnerlerimiz için de yeni bir gelir akışı yaratıyor” diyor ve sözlerini; “Yeni USG serimiz sundukları bir dizi özelliğin yanında, gizli maliyet içermeyen agresif bir fiyatlandırmaya da sahip. Bu seri, hem yeni hem de tekrarlayan lisans satışlarımızda, geliştirilmiş bir servis yönetimi sunmasının yanında, yönetimi ve kurulumu kolay ürünler olarak öne çıkıyor. Bu sayede yeni ürünlerimiz, tamamıyla uyumlu ve aynı işletim sistemini kullanan iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak kanal ortaklarımızı tek satış noktası haline getiriyor” şeklinde sürdürüyor.

 
ETİKETLER : firewall zyxel
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun