Güvenlik 05 EYLÜL 2011 / 13:24

'Türk Güvenliği' dev markalara saldırdı

Telegraph, UPS, Betfair, Vodafone, National Geographic, Acer gibi markalara saldıran 'Türk Güvenliği' hacker grubu motivasyonlarını 'eğlence' olarak açıkladı."Türk Güvenliği" hacker grubu Telegraph, UPS, Betfair, Vodafone, National Geographic, Acer gibi dev markaların internet siteleri ile pek çok teknoloji sitesini hackledi. Hackerlar adı geçen sitelere kendi logolarını ve Twitter hesaplarını içeren bir resim yerleştirdi.

Ntvmsnbc’nin haberine göre, Telegraph'ın internet sitesinden saldırıyla ilgili yapılan açıklamada "DNS kayıtları normale dönmeye başladı. Henüz hesaplarına giremeyen kullanıcıların sorunları da kısa sürede çözülecek" denildi. Teknoloji uzmanları, Betfair gibi sitelere girilmesi durumunda kişisel hesapların ve mail adreslerinin çalınabileceği uyarısında bulundu.

Saldırdıkları Telegraph’a röportaj verdiler

Netnames.co.uk ve Ascio'nun ikisine birden saldırdıklarını söyleyen Türk hackerlar, bahsi geçen büyük firmalardaki açık için uzun süredir beklediklerini ve açık bulunca saldırdıklarını itiraf ettiler.

Telegraph'ın kendilerine yolladığı sorulara yanıt veren ekip Güney Kore'ye ait zdnet.com'a da saldırdıklarını kabul etti.

Neden bir site yerine DNS'e saldırdıkları sorulan Türk Güvenliği, "Amacımız siteye saldırmak ancak sitede açık bulamayınca onun bulunduğu sunucuya, o da olmassa domain firmasına saldırıyoruz. Bu en zoru ama en zevklisi" şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun