Giyilebilir Teknolojiler 29 ARALIK 2015 / 10:58

Yeni Google Glass mı hazırlanıyor?

Federal İletişim Kurulu (FCC) belgelerine göre Google, AR gözlüğü Google Glass'ı geliştirmeye devam ediyor.

Google'ın bir arada ciddi anlamda reklamını yaptığı fakat sonra sessiz sedasız kenara çekildiği Google Glass, tekrardan ortaya çıktı. Federal İletişim Kurulu'na gönderilen belgeler ve resimlerin sızdırılmasıyla yazılım devinin projeyi gizliden devam ettirdiğini görüyoruz.

Google Glass'ın yeni sürümünün kurumlara yönelik hazırlandığı söyleniyor. Intel Atom işlemci içereceği belirtilen yeni Google Glass, daha iyi bir batarya performansına, 802.11ac desteğine, daha iyi bir performansa ve daha az ısınma gibi yenikler içerecek. Kurumsal amaçlı kullanılacak gözlüklerin gönderilmeden önce yazılımlarının yükleneceği belirtiliyor. Bu yeni gözlüklerin bireysel müşterilere satılıp satılmayacağı ise henüz soru işareti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun