Giyilebilir Teknolojiler 02 ARALIK 2015 / 16:04

ShiftWear ile ayakkabınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz

Giyilebilir teknoloji ürünleri gün geçtikçe popülerleşiyor. Firmaların akıllı cihazlara entegre ettikleri yeni teknolojiler ve tasarımlar ile her geçen gün yeni bir forma kavuşuyorlar.

Bir Indiegogo projesi olan “ShiftWear” fütürist ve mühendislerden oluşan bir ekip tarafından hayata geçirildi. Yanları e-kağıt panellerle dizayn edilmiş “ShiftWear”, ayakkabı tasarımını farklı bir boyuta taşıyor. Kampanyanın yaratıcısı David Coello, e-kâğıt panellere sahip ayakkabının gün ışığında görülebilir, su geçirmez ve yıkanabilir olduğunu belirtiyor. Indiegogo üzerinden destek toplamaya başlayan ShiftWear'ın hedefi 25 bin dolar; şuan ise 91 bin dolar toplamış olan proje hedefinin üzerine çıkmış durumda.Akıllı telefonunuz ile özelleştirebildiğiniz ShiftWear, saniyeler içerisinde akıllı telefon veya tabletinizden seçtiğiniz tasarımları görüntülemenizi sağlıyor. Ayakabıların tabanlarının kevlar elyaf ile kaplandığını belirten Coello, ürünün normal ayakkabılar gibi aşınma ve yıpranmaya direndiğini belirtiyor.Akıllı telefonlar için mobil uygulaması bulunan “SwiftWear”ın, e-kağıt ekranlarını yönetmek ve tasarımlarını değiştirmek bu sayede kolaylaşıyor. Ürün aynı zamanda animasyonları da oynatabiliyor. Kısa, orta, yüksek olarak üç stilde piyasaya sunulacak ShiftWear’ın 2016 sonbaharında satışa sunulması planlanıyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun