Giyilebilir Teknolojiler 16 MART 2016 / 14:01

PlayStation VR Ekim'de piyasada

Sony'nin VR ekipmanının çıkış tarihini Ekim olarak belirledi.

Sony de VR furyasına katılıyor. Bir süre önce duyurusunu yaptığı PlayStation VR aksasuarının çıkış tarihini Ekim ayı olarak belirleyen şirket, fiyat konusunda da rakiplerine göre avantajlı durumda: 399 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

5.7 inçlik tek OLED ekran kullanan Sony, her göz için 960 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor olacak. Bu konuda rakipleri Oculus Rift ve HTC Vive'dan biraz geride kalan PlayStation VR, 120 Hz'lik tarama hızı desteğiyle de öne geçiyor. 3 yönli ivme algılayıcı ve 3 yönlü jiroskopa sahip olan cihaz, konum belirleme için PlayStation Camera'yı kullanıyor olacak. 

VR gözlüklerle beraber 160 VR yazılımı (oyun dahil diye düşünüyorum) hazırlanacakken, yıl sonuna kadar ellisinin yayımlanmış olacağı belirtildi.

VR gözlüklerin gelişini heyecanla bekliyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun