Giyilebilir Teknolojiler 14 ŞUBAT 2016 / 15:41

Oculus, VR avatarlarının dudak senkronizasyonuna destek oluyor

Gümbür gümbür gelen VR teknolojisi ile ilgili çeşitli, minik güzelleştirmeler de yolda.

Oculus Rift ve HTC Vive gibi pek çok VR gözlük üreticisi, arkasına "içerik" gücünü alarak sanal gerçeklik dünyasını bizlere sunmaya hazırlanıyor. VR gözlüklerin sunduğu gerçeklik hissi standart bir ekran veya monitörden çok daha yüksek olduğu için özellikle bilgisayar - konsol oyunları dünyasında büyük yankı uyandıracak.

Oculus, Rift ürününün piyasaya çıkmasına kısa bir süre kala, daha iyi bir içerik havuzuyla beraber çıkılabilmesi için geliştiricilere de desteğini sunuyor. Oyunlardaki avatarların insan konuşmalarını karakterin dudaklarına ileterek gerçekten konuşuyormuş gibi görünmesini sağlayan OVRLipSync isimli bir Unity motoru eklentisini hazırladı. Henüz beta aşamasında olan eklentinin nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Evet, belki henüz "harika" değil fakat yüksek grafik kalitesine sahip online oyunlarda büyük fark yaratacağını düşünüyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun