Giyilebilir Teknolojiler 07 OCAK 2016 / 10:56

HTC Vive Pre CES'te tanıtıldı

HTC'nin VR gözlüğü Vive, yenilenen modeliyle CES'te karşımıza çıktı.

Akıllı telefonlarıyla yakından tanıdığımız HTC, VR teknolojisinin geleceğini görüp bu alana yatırım yapan firmalar arasında. Geçtiğimiz aylarda Vive ile Portal 2 bilgisayar oyununu bir araya getirip tanıtımını yapan firma, şimdi yenilenmiş Pre modeliyle karşımıza çıkıyor.

CES 2016'da tanıtılan Vive Pre'nin ilk Vive'a göre getirdiği en büyük yenilik, gözlüğün ön tarafında bulunan minik kamera. Bu kamera sayesinde Vive aynı zamanda bir AR gözlük işlevi de görebilir. Ayrıca sanal dünyadan gerçek dünyaya geçiş yapıp, masanın kenarına koyduğu kolasından yudumlamak isteyenler için de direkt kameranın görüntüsü de olduğu gibi gözlüğe yansıtılabiliyor. VR gözlüğü çıkar - tak yapmaktan çok daha mantıklı bir çözüm.

"Vive'ın kontrol birimleri" de yapılan yeniliklerden nasibini almış. Genel olarak ergonomi konusunda yapılan geliştirmelerle Vive'ın kontrol birimlerinin çok daha rahat bir hale gelmiş. 

Ürünün ticari lansmanının Nisan 2016'da yapılacağı söyleniyor. Sanıyorum VR dünyasına giriş yapmak üzereyiz ve açıkçası bu beni acayip heyecanlandırıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun