Giyilebilir Teknolojiler 22 ŞUBAT 2016 / 13:11

HTC Vive Nisan'da piyasaya çıkıyor

HTC Vive'ın çıkış tarihi ve fiyatı nihayet belli oldu.

VR gözlüklerin piyasayı ele geçirme zamanı yavaş yavaş yaklaşırken VR gözlük üretmeyi planlayan şirketler, planlarını su yüzüne çıkarmaya başladılar. HTC, VR gözlük tarafında ilk sıralarda yer almayı hedefleyen şirketlerden biri. Vive ürünüyle ilgili uzun zamandır çeşitli bilgiler veren şirket, bir takım gecikmelerin ardından çıkış tarihi ve fiyat bilgisini duyurdu.

HTC Vive, önümüzdeki Nisan ayı içerisinde piyasaya çıkmış olacak. Fiyatı ise 799 dolar olacak. 799 dolar ilk bakışta biraz pahalı gibi görünse de şirket, Vive'ı "tam takım" olarak piyasaya sürecek. Yani VR gözlüğün yanı sıra konumun algılanması için lazer tabanlı 2 tane alıcı ve 2 tane VR kontrolör kutu içeriğine dahil olacak. Oculus Rift'in sadece kendisinin (VR gözlüğün) 599 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğunu ve ek aparatlarla beraber fiyatın hemen hemen aynı seviyeye geleceğini belirtelim. Ayrıca Oculus Rift'in kontrol cihazları, 2016'nın 2. yarısında satışa sunulacak. Bu noktada HTC'nin fiyatının çok da anormal olmadığını söyleyebiliriz.

HTC, Vive Phone Services adındaki ilginç bir yazılım desteğini de beraberinde getirecek. iOS ve Android tabanlı akıllı telefonları Vive'a entegre eden HTC, gözlük çıkarılmadan aramaların ve SMS'lerin cevaplanması gibi ekstra özellikler sunacak. Ayrıca cihaz, 8 gün içerisinde ön siparişe açılacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun