Giyilebilir Teknolojiler 02 MART 2016 / 10:53

HTC Vive 10 dakikada 15.000 adet ön sipariş aldı

HTC'nin VR gözlüğü Vive, ön siparişe açılmasıyla beraber harika bir satış rakamı yakaladı.

HTC'nin Valve - Steam ile ortaklaşa geliştirdiği Vive sanal gerçeklik gözlüğünün piyasaya çıkışına az bir süre kaldı. 800 dolara satılacak olan Vive, ön siparişe nihayet açıldı. VR, piyasada öyle bir heyecan yarattı ki Oculus Rift'in veya HTC Vive'ın piyasaya çıkmasıyla beraber kapışılacağını tahmin etmeye başlamıştık. Nitekim öyle de oldu. Ön siparişe açılan HTC Vive, 10 dakika gibi bir sürede 15.000 adet ön sipariş aldı.

HTC'nin VR takımında yer alan Shen Ye, Twitter'ından bu hızlı satışı duyurduktan sonra HTC CEO'su Cher Wang da insanların ön siparişe olan ilgisinden memnun olduğunu söyleyerek Twitter'da bir fotoğraf paylaştı.

VR teknolojisinin yıl içerisinde ne kadar yaygınlaşacağını görmek için merakla beklemekteyiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun