Giyilebilir Teknolojiler 03 ŞUBAT 2016 / 18:00

HoloLens’in yeni konsept videosu yayınlandı

Gerçek dünya ile sanal elementleri bir araya getiren arttırılmış gerçeklik gözlüğü HoLolens, yayınladığı videolara bir yenisini daha ekleyerek, izleyenleri etkilemeye devam ediyor.

Microsoft Ekim ayında gerçekleştirdiği etkinlikte, HoloLens’in geliştirici sürümünü 2016’nın ilk çeyreğinde 3 bin dolara satışa sunacağını duyurmuştu. Şirketin Salı günü yayınladığı video ile HoloLens kullanıcılarının Amerikan futbolu izleme deneyimleri ve oyun oynama deneyimleri paylaşılıyor.

Microsoft, HoloLens’in geliştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Kısa süre önce şirketin aktardığı bilgilere göre, HoloLens'in Bluuetooth ile kablosuz ağ bağlantılarına sahip olacağı ve batarya süresinin film izlemek gibi yoğun olmayan kullanımlarda 5,5 saate kadar dayanabileceği belirtilmişti. Microsoft HoloLens’in geliştirilmesine çok önem verse de, 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak ürünün, videolarda tüketicilerin gördüğü deneyimleri yansıtabilmesi için biraz daha zamana ihtiyacı bulunuyor.

 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun