Giyilebilir Teknolojiler 03 MART 2016 / 14:03

Geniş görüş açılı AR gözlük: Meta 2

AR gözlük üreticisi Meta, yeni ürünü Meta 2'yi ön siparişe açtı. Fiyatı 949 dolar.

Son aylardaki VR çılgınlığında iki ana VR gözlük üreticisi HTC ve Oculus'un ürünlerini ön siparişe açmalarıyla beraber sona yaklaşıyoruz. İş ve özellikle eğlence dünyasında büyük değişimlere sebep olacak VR gözlükler, beraberinde gelişmekte olan AR (artırılmış gerçeklik) teknolojisini gölgede bıraktı. Fakat VR eğlence sektöründe daha baskın bir konumda olacakken AR gözlüklerin de iş dünyasında kendine büyük yer bulabileceğini unutmamak gerekiyor. Özellikle sağlık ve savunma sektörlerinde AR gözlükler büyük avantaj sağlayacaktır.

AR gözlük denince şu sıralar aklımıza sadece Microsoft'un HoloLens'i geliyor. AR gözlük üreticisi Meta da yeni ve modern bir ürününü ön siparişe açtı. 949 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açılan ürün, 2560 x 1440 piksellik bir çözünürlüğe sahip. Gözlüğün üst kısmında yer alan projektörlerden cama yansıtılarak elde edilen AR görüntünün rakiplere oranla çok daha geniş bir alan sunduğu söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun