Giyilebilir Teknolojiler 18 ARALIK 2015 / 13:01

Apple Pay Çin'de aktifleştiriliyor

Apple'ın mobil ödeme sistemi Apple Pay, 2016'da Çin'de de kullanılabilecek.

Ortaya çıkan söylentiye göre Apple'ın ödeme sistemi Apple Pay, Çin'in banka kartı firması UnionPay ile anlaşmalı olarak kullanılmaya başlanacak. Çin'de Visa kadar yaygın olan UnionPay, müşterini isteği doğrultusunda iPhone cihazlarıyla banka bilgilerini paylaşacak. Apple'ın da desteğiyle böylece Apple Pay'den faydalanılabilecek.

Kart numaralarının Apple cihazlarında veya Apple sunucularında saklanmayacağı söylenirken, Apple Watch ile de uyumlu olacağı belirtiliyor. Diğer taraftan Samsung da UnionPay ile kendi anlaşmasını yaptı. Her ne kadar Apple Pay ile Samsung Pay aynı işleve sahip olsalar da kullandıkları teknolojiler farklı. Apple'da NFC teknolojisi kullanılırken Samsung'un teknolojisinde manyetik bant desteği de bulunacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun