Girişimcilik 12 ŞUBAT 2016 / 14:00

Yıldızlı Projeler Yarışması'nın proje alımları başladı

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Öğrenci Kulübü tarafından, YTÜ Teknopark ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi desteğiyle gerçekleştirilen “ Yıldızlı Projeler Yarışması 16” proje alımına başlandığı duyuruldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Öğrenci Kulübü tarafından, YTÜ Teknopark ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi desteğiyle gerçekleştirilen “ Yıldızlı Projeler Yarışması 16” proje alımına başlandığı duyuruldu. Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmaya geçtiğimiz 7 sene boyunca 103 üniversiteden toplamda 993 proje başvuru yaptığı belirtiliyor.
  
Yıldızlı Projeler de kategori sistemi ile projeler kendi alanlarındaki projelerle yarışacak ve her kategoride birden fazla proje destek bulabilecek. Bilişimden makinaya; enerjiden sağlığa; elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendirilecek. 23 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek final programında projelerin değerlendirmesini  akademisyenler oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu yapacak. Ayrıca Final Günü'nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.
 
Yıldızlı Projeler Yarışması’nın proje başvurusu alım tarihi 15 Aralık’ta başlamış, 30 Nisan 2016’da biteceği belirtiliyor. Bilişim kategorisinde belirli sorulara cevap veren projelere Silikon Vadisi geçmişi olan kişilerden mentorluk desteği ve yatırımcılarla buluşma fırsatı yakalamalarını sağlayacak Silikon Vadisi Özel Ödülü için son başvuru tarihi 29 Şubat 2016 olacak. 

30 Nisan 2016 tarihine kadar başvuran tüm proje sahiplerinden bazıları; YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi destek ve olanaklarını kullanarak sektör ihtiyaçlarına çözüm sunacak projelere prototip üretmeleri için prototip atölyesini kullanma hakkı, uygun görülen iş fikri YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin sağlamış olduğu Ön Kuluçka Merkezi kullanmak hakkı ve IBM desteğiyle bluemix(bulut bilişim altyapısı) kullanım hakkına sahip olacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun