Girişimcilik 15 ARALIK 2015 / 11:24

Yeni internet girişimi: Evdekibakicim.com

Yeni internet girişimi Evdekibakicim.com, yaşlı ve hasta bakımı hizmetini almak isteyen ailelerle alanında uzman bakıcıları doğru bir şekilde buluşturmayı hedefliyor.

TÜİK verilerine göre, 2023 yılında 65 yaş üstü nüfusun toplam nüfusun yüzde 10`una ulaşarak 8.6 milyon kişi olacağı tahmin ediliyor. Toplumda değişen aile yapısı ve hızlı yaşlanmanın evde bakım ihtiyaçlarına olan talebi hızla artırmasına karşın, Türkiye diğer ülkelere kıyasla en az evde bakım çalışanı oranına sahip bulunan ülke konumunda yer alıyor. Bu noktada yaşanan önemli bir sorun da ülkemizdeki yaşlıların yüzde 90’ının kendi evlerinde bakım servisi almayı tercih ediyor olmasına rağmen yeterli sayıda güvenilir ve kolay ulaşılabilen profesyonel bakıcı bulunmaması.
 
İşte tam da bu noktada hizmet sunmaya odaklanan internet girişimi Evdekibakicim.com önemli bir çözüm sunuyor. Sitenin kuruluş amacı yaşlı ve hasta bakımı hizmetini en güvenli, kaliteli ve hızlı bir şekilde almak isteyen ailelerle alanında uzman bakıcıları doğru bir şekilde eşleştirmek...
 
Evdeki bakıma 100.000 dolarlık sigorta

Evdekibakicim.com, aileleri AIG sigorta güvencesi ile bakıcının kusuru neticesinde oluşabilecek zararlara karşı toplamda 100.000 dolarlık sigorta teminatı ile koruma altına da alıyor. Üst düzey eşleştirme algoritması sayesinde, ailelerin ihtiyaçlarını ve bakıcıların uzmanlık alanlarını en doğru şekilde eşleştiren Evdekibakicim.com platformu üzerinden bakıcıların videolarını izleyebiliyor, randevu işlemini gerçekleştirebiliyor ve ödemeyi yapabiliyorsunuz. Üstelik tüm bu işlemler en fazla 5 dakikanızı alıyor. Evdekibakicim uygulaması sayesinde bakıcının hangi saatte eve girdiğini ve hangi saatte evden çıktığını, o gün neler yaptığını kolayca takip edebiliyorsunuz. Bakım sonrası puanlama yöntemi ve geri bildirim formu ile almış olduğunuz hizmetin geri bildirimini yapabiliyorsunuz. Teknolojinin etkili bir şekilde kullanıldığı platform sayesinde, sevdiklerinizin ilaç takibi, uyku düzeni ve günlük aktivitelerini de rahatça kontrol edebiliyorsunuz. Kısacası, bakıcı arama sürecinde yaşanan güven sorunu, zaman kaybı ortadan kalkıyor ve alternatif uzmanlara ulaşma ve onlarla çalışabilme olanağı doğuyor.
 
Uzman bakıcılar güvenle iş buluyor

Platform, sadece bakım ihtiyacı olanlara değil, aynı zamanda bakıcılara da çok büyük yenilik ve kolaylıklar getiriyor. 5 aşamalı özel bir eleme sürecinin ardından sahip oldukları eğitim ve tecrübelere göre özenle seçilen bakıcılar, çalışma saatlerini istedikleri gibi seçebiliyor, gelen teklifleri kabul veya reddedebiliyor. 3. şahıs sorumluluk sigortası sayesinde risklere karşı hizmeti alan kişi ile birlikte korunuyor ve kendilerini geliştirdikçe daha çok kazanma imkanına sahip oluyor. Ayrıntılı bilgi için Evdekibakicim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : Evdekibakicim.com
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun