Girişimcilik 23 MAYIS 2016 / 10:14

Uçmaya hazır erken seviye girişimciler aranıyor

Melek yatırım ağı BIC Angels, Mentors Network Turkey işbirliği ile erken seviye girişimcilere yönelik hızlandırma programı başlatıyor.

BIC101 adı verilen hızlandırma programının tanıtımı 02 Haziran’da gerçekleştirilecek. Melek yatırım ekosisteminin daha da gelişmesinin hedeflendiği hızlandırma programının tanıtımına özel bir de yarışma başlatıldı.
 
Yarışmaya 26 Mayıs Perşembe gününe kadar başvurusunu yapan erken seviye girişimciler katılabilecek. Başvurular arasından seçilecek dört proje 02 Haziran’da Kolektif House Levent’te, BIC101 programının tanıtımı sırasında, melek yatırımcılara bir sunum gerçekleştirme şansına sahip olacak. Bu dört girişimden bir tanesi BIC101 Hızlandırma Programının ilk girişimcisi olma şansına kavuşacak.
 
Maddi destekten eğitime, çalışma alanından mentorluk desteğine kadarbirçok önemli fırsata kavuşma şansına sahip olmak isteyengirişimciler başvurularını http://bic101.com/ adresinden gerçekleştirebilecek. Hızlandırma programı ile ilgili detaylı bilgilerin de yer aldığı web sitesinden yarışmaya başvurmak için son tarih 26 Mayıs Perşembe.
 
BIC101 Hızlandırma Programı ile tanışın, girişiminizi hızlandırın
Erken seviye girişimler için halihazırda bir şirket kurulmuş olması şartı ise aranmıyor. BIC101 hızlandırma programı, B2B SaaS, FinTech, AdTech, BrandTech, e-hizmet, e-yemek ya da pazar yeri odaklı tüm sektörlerden başvurulara açık bir program olarak dikkat çekiyor.
 
İki aşamalı program altı aydan oluşuyor
BIC101’a katılım için başvurular http://bic101.com/ adresinden gerçekleştirilebiliyor. BIC101 katılımcılarını iki aşamadan oluşan altı aylık bir program bekliyor. İlk aşamada katılımcılar sağlıklı bir iş modeline dayalı, pazarlanabilir, test edilebilir, uygulanabilen minimum ürünü (MVP) tamamlamaya odaklanacaklar. İkinci aşamada ise pazarın test edilmesi, pazardan gelecek ilginin değerlendirilmesi yer alacak. Bu iki aşamayı da başarıyla tamamlayan startuplar, BIC Angels ağından melek yatırım almak için yatırım sürecine dahil olacaklar. Global pazarı hedefleyen startuplar için programın ikinci aşamasında Berlin Startup Ekosistemine gitme şansı bulunuyor. Günümüzün en hızlı yükselen girişim ekosistemine sahip Berlin’de kurduğu ortaklıklar ile BIC101 girişimcilerine küresel ölçekte başarı yakalama fırsatı sağlıyor.
 
Tohum yatırımın yanı sıra Mentors Network Turkey ve BIC Angels mentörleri ile çalışma fırsatı
BIC Angels Kurucusu Dr. Joachim Behrendt hızlandırma programı ile ilgili şu bilgileri verdi; BIC101 programı sayesinde girişimciler sermaye desteğine ulaşabilecek, ek destekler ve altyapı hizmetlerinden faydalanabilecekler. BIC Angels’ın iş ve finans alanında sahip olduğu ağlara direkt erişim sağlayabilecekler. Mentorluk, eğitim ve uzman yardımlarına odaklanan bu programda, startuplar her hafta düzenli olarak alanında uzman mentorlar ile buluşacaklar. Katılımcılar,startup dünyasından ve sektörden kendini bu işe adamış uzman kişilerden özel bir destek programı alacaklar. Startuplar program boyunca BIC Angels’ın sağladığı çalışma alanlarında diğer startuplar ile birlikte çalışma imkanı bulacaklar, BIC melekleri, mentorleri ve uzmanları ile yakından çalışabilecekler.
Daha fazla bilgi ve başvurular için http://bic101.com/
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun