Girişimcilik 06 OCAK 2014 / 11:21

Türk melekleri çok genç

Melek yatırımcıları ve yatırım yapmak isteyen isimler bir araya geldi. Türk Melek yatırımcıları habitatı dünya oratalamasına oranla daha genç.Avrupa ve Amerika’da hızla gelişen melek yatırımcılık, son yıllarda Türkiye’de de büyük bir ilgi görüyor. BIC Angel Investments'ın Swissotel'de yatırımcılara yönelik  bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı Hazine Müsteşarlığı Daire Başkanı Hakan Ertürk, 212 Risk Sermayesi Direktörü Ali Karabey, GastroClub Kurucu Ortağı Çağlar Karataş ve BIC Angel Investments Kurucusu Joachim Behrendt’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Girişimciliğin gelişmesi için sinerji gerek

İşsizlik oranının yüksek ve hızla artan genç nüfusunun olduğu bölgelerde yeni, başlangıç aşamasındaki şirketleri destekleyecek politikalar geliştirmenin iş yaratma, ekonomik büyüme ve toplumsal istikrarın sağlanması için önemli olduğunun altını çizen Hazine Müsteşarlığı Daire Başkanı Hakan Ertürk, girişimciliğin gelişmesi için yardımcı kurumsal çevre, iyi tasarlanmış kamu politikaları ve destekleyici kültürel etkenlerin sinerji içerisinde olması gerektiğini paylaştı.

Türk melek yatırımcıları oldukça genç

ABD' de yaklaşık 268 bin , Birleşik Krallık'ta  ise 18 bin melek yatırımcı var. Türkiye'de  melek yatırımcı ekosistemi dünya ortalamasından çok daha genç ve oldukça hızlı hareket ediyor. Geçtiğimiz yılın en fazla yatırım yapan Melek yatırımcılarından olan BIC Angel Investments’ın kurucusu Dr. Joachim Behrendt, yaklaşık bir yılda 350’den fazla projeyi değerlendirmeye aldıklarını, aynı dönemde telefonkilifim.com, GastroClub ve Kargoweb’e gibi 3 önemli projeye yatırım yaptıklarını söyledi.
YORUMLAR
yılmaz 06 OCAK 2014 / 17:18 0 0
geçenlerde melek yatırımcı diyen biriyle bir girişim için konuştuk... biraz araştırdıktan sonra adam tefeci çıktı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun