Girişimcilik 15 HAZİRAN 2015 / 12:06

StartersHub, Parlak Fikirlerini Global Şirketlere Çevirecek

MV Holding, Gedik Yatırım, Netmarble Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye ve çevre ülkelerde girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve desteklemek üzere StartersHub’ı hayata geçiriyor.

Yeni kurulan girişimlerin hızla büyüyen, başarılı, global şirketler olması için gerekli girişim sermayesini, stratejik ortaklıkları, uzmanlık ve mentor desteğini sağlayacak olan StartersHub, Levent'teki 1000 metrekarelik tesisinde girişimcilere hizmet verecek. MV Holding, Gedik Yatırım, Netmarble Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin işbirliğiyle hayata geçirilen StartersHub’ın, ilham verici ortak çalışma alanında, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu'ndan girişimlere itici bir güç olarak dünya standartlarında bir destek sağlaması hedefleniyor.

StartersHub başlangıç sermayesi 22 milyon lira olan yatırım ortaklığı tarafından kuruldu

MV Holding ve Gedik Yatırım'ın ana yatırımcısı olduğu StartersHub, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul bacağını da içine alıyor. Başlangıç sermayesi 22 milyon lira olan yatırım ortaklığı ile kurulan oluşum Finans Teknolojileri, Oyun, Yaşam Bilimleri, Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri alanlarındaki programları stratejik ortaklıklar ile sürdürecek.

Girişimcilere fon dışında ; 360 derece destek

Yenilikçi bir fikri olan ve bunu bir iş modeline dönüştürmek isteyen girişimciden piyasaya sürecek bir ürünü olan ya da iş modelini bir ileri seviyeye taşımak isteyen şirketlere kadar herkese açık bir yapı olan StartersHub, girişimciye 360 derece destek olmayı amaçlıyor.

Yapılan başvurular, alanında profesyonel bir ekip tarafından incelendikten sonra, seçilen ekiplere her anlamda donanımlı bir çalışma alanı sunuluyor. Ekosistemdeki değişik oyuncuları bir araya getiren StartersHub, baştan sona her aşamada girişimcilere destek olmaya hazırlanıyor. StartersHub kapsamında seçilen fikir aşamasındaki projeler için girişimcilere başlangıç seviyesi olarak 15 bin Dolar, sonraki aşamalarda ise 250 bin Dolar’a kadar fonlama sağlanacak.

“StartersHub girişimcileri cesaretlendiriyor”

StartersHub lansmanında konuşan MV Holding İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Dorman; “Girişimciler ekonominin gelişmesinde, yenilikçi teknolojilerin ve fikirlerin piyasaya sunulmasında lokomotif işlevi görüp daha iyi ürün-hizmet sağlanmasını, verimliliğin artmasını ve yeni iş olanaklarının yaratılmasını sağlarlar. StartersHub girişimcileri cesaretlendirecek ve zorlu iş dünyasının içindeki yolculuklarında onlara destek olacak” dedi.

StartersHub ile yatırımcı ve stratejik ortak olarak işbirliği yapan dünyanın en büyük oyun geliştirici ve yayıncılarından biri olan Netmarble’ın Uluslararası Operasyonlar Başkanı Seungwon Lee de işbirliği ile ilgili olarak; “Oyun endüstrisindeki girişimleri küresel başarı öyküleri haline getirme konusunda bu tarz oluşumlara katkıda bulunmaktan son derece mutluyuz.” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : StartersHub Startes
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun