Girişimcilik 10 NİSAN 2015 / 11:49

Sean X. Yu girişimci adaylarına yol gösteriyor

Paraşüt.com ile ilgi gören bir SaaS projesine imza atan Sean X. Yu, girişimci adayları için SaaS pazarının geleceği ve avantajları hakkında önemli bilgiler verdi.Dünyada SaaS pazarı 35 milyar dolarlık bir pazar haline geldi ve 2020 sonunda bu rakamın 130 milyar dolara çıkması bekleniyor. Sean X. Yu; SaaSı’ en kolay dille, yazılımların son kullanıcılara hizmet olarak açıklıyor ve SaaS çözümlerine yönelişin küçük ve orta ölçekli işletmelerde, büyük işletmelere göre çok daha hızlı yaşanacağını öngörüyor.

Pazardaki ihtiyacı iyi tespit etmiş bir girişimcinin SaaS ile iyi bir girişim fırsatı yakalayabileceğini söyleyen Sean X. Yu; SaaS’ın herhangi bir yazılım yatırımı gerektirmemesi, bu sistemleri işletecek personel ve eğitim maliyetinin olmaması, yedekleme, güvenlik ihtiyaçlarının hepsinin SaaS çözümünde paket olarak ekonomik fiyatlarda sunulmasının bir avantaj olduğunu dile getiriyor.

Paraşüt olarak, KOBİ'lere yönelik Türkiye'nin ilk bulut tabanlı finans yönetim uygulaması ile SaaS alanında faaliyet gösterdiklerini dile getiren Sean X. Yu; Dünyada SaaS yönünde yükselen eğilimin Türkiye’de de gözleneceğini öngörüyor.