Girişimcilik 14 EKİM 2015 / 11:20

Radore girişimcileri bir araya getirdi

Veri merkezi Radore, şehrin merkezinde yer alan lokasyonunda girişimci ve girişimci adaylarıyla bir araya geldi.Genç girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşma yapan Radore Genel Müdürü Zeki Kubilay Akyol, Radore’nin kuruluşundan bugünkü başarı öyküsüne giden yoldaki deneyimlerini aktardı. Akyol: “10 metrekarede bir apartman dairesinde çıktığımız yolculuğumuza bugün 2.500 metrekarelik alanımızda, şehrin merkezinde tam donanımlı bir veri merkezi olarak devam ediyoruz. Bu yolda elbette zorluklarla karşılaştık, ancak esnek ve hızlı hareket eden yapımız ve müşteri talepleri ile ihtiyaçlarını iyi analiz etmemiz bizi rakiplerimizden farklılaştırdı. Bir işte başarılı olmanın en önemli yanı ise, işi çok severek yapmak. Biz de işimizi çok severek yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.

İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan Direktör Hulki Okan Tabak; “İş Girişim olarak büyüme odaklı yatırımlar yapıyoruz. Veri merkezi sektörü hem Türkiye’de hem de dünyada gittikçe artan öneme sahip. Çünkü büyük ya da küçük tüm kurumların verilerini saklayacak bir alana ihtiyacı var. Radore’deki büyüme potansiyeli dikkatimizi çekti ve yatırım yapmaya karar verdik.” dedi. Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndan Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Öner de “Yatırım kararımızda, Radore’nin işine duyduğu heyecan ve istekten çok etkilendik. Her yıl istikrarlı olarak büyümesini sürdüren Radore’ye yatırım yapmış olmaktan dolayı mutluyuz.” diye ekledi.

Radore’nin yeni ortağı Selçuk Saraç da şu sözleri söyledi: “Veri merkezi girişimcilerle birlikte büyüyen bir sektör. Bunun için de müşterilerinizin taleplerini deneyim ve bilgilerinizle çok iyi analiz ederek hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Uzun zamandır yakından takip ettiğim, kuruluş öyküsüne tanıklık ettiğim ve sektörde başarılı işlere imza attığını görmekten memnuniyet duyduğum Radore ile yola devam etmekten mutluyum.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun