Girişimcilik 11 ŞUBAT 2016 / 12:19

Orta Doğu'daki Türk girişim Justmop.com yatırım aldı

Orta Doğu’nun ilk online temizlik platformu Justmop.com, kısa süre içerisinde gelecek vadeden bir gelişme grafiği çizerek, Nevzat Aydın’dan yatırım aldı.

Orta Doğu'nun online temizlik platformu Dubai merkezli Justmop.com, Şubat 2015’teki kuruluşunun ardından geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan yatırım aldı. Yemeksepeti’nin Delivery Hero öncesi dönemdeki Orta Doğu yapılanması Foodonclick.com’da üst düzey yönetici pozisyonunda yer alan Ali Çağatay Özcan ve Kerem Kuyucu'nun girişimi olan Justmop.com, Aydın’dan mentorluk anlamında da destek alıyor.
 
Justmop.com Kurucuları Ali Çağatay Özcan (Yemeksepeti eski Pazarlama ve İş Zekası Müdürü) ve Kerem Kuyucu (Yemeksepeti eski Katar Ülke Müdürü), girişimin ortaya çıkışını ve hedeflerini şu sözlerle özetliyor: “Justmop.com fikri, Yemeksepeti çatısı altında Orta Doğu’ya taşınma sürecinde, ev için güvenebileceğimiz bir temizlikçi ararken oluştu. Dubai'de yaşayanların temizlik ihtiyaçlarının kaliteli, hızlı ve kolay bir şekilde karşılamak için yola çıktık. 1 yıldan kısa süre içerisinde 15 binin üzerinde temizlik yaptık. 2016 yılı içinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer şehirlerinde ve Katar başta olmak üzere Orta Doğu’nun önemli diğer ülkelerinde hizmet vermeye başlayacağız. Yemeksepeti’nin bize yansıttığı girişimcilik ruhundan ilhamla yola çıktık; Nevzat Aydın’ın desteği ve know-how’ı ile kısa sürede daha çok yol alacağımıza da eminiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun