Girişimcilik 21 EYLÜL 2016 / 11:29

Mastercard girişimcilere destek verecek

Mastercard destek vermek için Türkiye’de de girişim şirketleri arıyor. Girişim şirketlerini hedef alan Start Path programının 2016 kış dönemi için başvurular başladı.

Mastercard’ın yeni girişimlere destek amacıyla yürüttüğü Start Path programının yeni dönem kayıtları başladı. 2014 yılının başlarında başlayan Start Path programı, Mastercard’ın, yapay zekadan blockchain teknolojisine kadar yenilikçi çözümler sunan girişimlerle doğrudan çalışmasını sağlayan bir program. Mastercard Start Path ile son iki yıl içinde 24 farklı pazarda 90 şirket ile çalıştı ve bu şirketlerin yaklaşık yüzde 20’sine yatırım yaptı.
 
Programın tohumlarının atıldığı 2014’te, şirket girişimlerinden daha fazlasını değerlendirmek istediklerini belirten Mastercard Start Path Global Başkanı Stephane Wyper, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni kurulmuş genç şirketlerin geliştirdikleri inovatif projeleri desteklemek istiyorduk. Start Path ile gerek şirket girişimleri için gerekse ekosistemin tamamında değer yaratmak üzere, girişime özel bir yaklaşım geliştirdik. Girişim şirketleri söz konusu olduğunda her şirkete uyan ortak bir yaklaşım olduğuna inanmıyoruz. Mastercard API gibi farklı mekanizmalar kullanarak müşteri tabanımıza ve iş ortağı ağımıza erişiyoruz.”  
 
Programın amacı Türkiye’de ortaya koyulan yeniliklere yakın olmak ve gelecek nesil ticaret teknolojileri üzerinde çalışan şirketlerin daha başlangıçta başarmalarına destek olmak. Altı aylık program, Türkiye’deki girişim şirketlerinin karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak ve onlara dünya genelinde fırsatlar sunacak. Yılın her çeyreğinde Mastarcard Start Path programına başvuru kabul ediliyor. Yeni dönem için başvurular 11 Ekim’e kadar kabul ediliyor. Programa başvurmak için; 11 Ekim 2016 Saat: 20.00’ye kadar aşağıdaki link üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz:
 
https://www.f6s.com/mastercardstartpathwinter2016/
 
ETİKETLER : Mastercard Start Path