Girişimcilik 21 EKİM 2015 / 09:33

İTÜ Çekirdek Big Bang 2015'e az kaldı

İTÜ Çekirdek’in, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe kadar farklı sektörlerdeki ticarileştirilebilir projeleri ödüllendirdiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’de geri sayım başladı.

Bu yıl 2 bin 500 başvurunun yapıldığı İTÜ Çekirdek’te 200 girişimci ön kuluçkaya kabul edildi. Bu senenin temasının “Geleceği Kaçırma” olarak belirlendiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’in yarı finali 12 Kasım Perşembe günü finali ise 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00da, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
 
Toplam ödülün 1 milyon TL olduğu İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te “Genel Kategori” ve geçtiğimiz yıl açılan “Bulut Bilişim Kategorisi”ne ek olarak bu sene hayata geçirilen “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere üç farklı alandan seçilen adaylar, fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini kurabilmek için yarışacak.
 
İTÜ Çekirdek’in sunduğu fiziksel ve eğitimsel tüm olanaklarından ücretsiz olarak yararlanan ve süreci başarıyla tamamlayan girişimcilerden seçilen İTÜ Çekirdek BIG BANG girişimcileri, ürün geliştirme, iş planı hazırlama gibi yoğun bir eğitim sürecinden de geçiyor.  Girişimciler bunun yanı sıra yatırımcılarla tanışma ve profesyonel bir iş ağı oluşturma olanaklarıyla gelecekteki şirketlerini kurma yolunda çok önemli deneyimler kazanma fırsatı da yakalıyor. Ödüller ise girişimci adaylarına sermaye olarak veriliyor.
 
Konuyla ilgili detaylı bilgiye internet adresinden ulaşılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun