Girişimcilik 16 OCAK 2016 / 10:54

İki Türk girişimcinin uygulamasına İngiltere'den yatırım

İki Türk girişimcinin hayata geçirdiği SupportGirls'e İngiltere’den 1,2 milyon dolarlık yatırım geldi.

Türk girişimciler Berhan Kongel ve Cömert Tülümen tarafından geliştirilen mobil uygulama SupportGirls, kullanıma sunulmasının ardından yalnızca 4 ay içinde 40 bin kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında İngiltere merkezli Harlex Projects’ten aldığı 1,2 milyon dolar tutarındaki yatırım sonrasında Avrupa’nın yanı sıra Türkiye, Ortadoğu ile Kuzey Afrika pazarlarında hızla büyüyen uygulama, bugün itibariyle kullanıcısı sayısını 100 binin üzerine çıkarmayı başarmış bulunuyor. 2016’da 500 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen SupportGirls özellikle Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında liderliğe oynamayı amaçlıyor. Uygulama daha şimdiden 7 ülkenin mobil marketlerinde ilk 10 uygulama içerisinde kendine yer edinmiş bulunuyor.
 
SupportGirls, bugüne dek geliştirilen arkadaşlık ve ‘online dating’ platformlarından farklı olarak, kadınlarda ve erkeklerde sadece belirli grupları hedefliyor. Başarılı ve varlıklı erkekleri, güzel kadınlarla bir araya getirmeyi amaçlayan uygulama, bu kriterleri arka planda çalışan reyting, otomatik filtreleme ve hesap onaylama algoritmalarıyla sağlıyor.
 
iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabilen SupportGirls’te, kullanıcılar, yaş grubunun yanı sıra diğer kullanıcıların konumuna göre arama yapabiliyorlar. Aynı zamanda kullanıcılar birbirleriyle uygulama üzerinden yazılı ve görüntülü sohbet edebiliyorlar. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun