Girişimcilik 26 MAYIS 2015 / 14:17

Fujitsu Türkiye'ye yatırım yapacak

Fujitsu, 26 Mayıs Salı günü Ankara JW Marriott Hotel'de 6. Kamu Yararına Teknoloji Konferansı’nı düzenledi. . Fujitsu Türkiye’de genel müdür olan Selda Bağdat Bahadır açılış konuşmasında,  Fujitsu’nun Türkiye’yi yatırım yapılacak ülkeler listesine aldığı müjdesini verdi.Etkinlikte kamu sektöründe verimliliği artıran çözümlerin yanı sıra bilişim dünyasına ışık tutacak pek çok önemli konu ele alındı. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Davut Kavranoğlu, Japon Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Takahiko Katsumata’nın yanı sıra Fujitsu Depolama Ürün Grubu Başkanı Bernhard Brandwitte, Fujitsu Laboratuvarları Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Dr. Adel Rouz, Fujitsu Global Sunucu Platformları Başkan Yardımcısı Udo Würtz de etkinlikte sunum yaptı.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır’ın açılış konuşmasında Fujitsu’nun Japonya dışında yatırım yapacağı 10 ülke arasında Türkiye’nin de yar aldığını söyledi. Bahadır, şöyle konuştu: “Fujitsu, Japonya dışında yatırım yapılacak 10 ülkeden biri olarak Türkiye’yi seçti. Bu karar bir anlamda Türkiye’nin WEMEIA bölgesinin yıldızı parlayan ülkelerinden biri olduğunun da kanıtı. Yatırım yapılacak diğer ülkeleri sıraladığımda Türkiye’nin Fujitsu Global için ne ölçüde önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Türkiye ile birlikte yatırım yapılacak diğer ülkeler İspanya ve Portekiz’i içine alan İber ülkeleri, Hollanda, Fransa, İtalya, Benelüks ülkeleri, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Hindistan olacak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun