Girişimcilik 10 KASIM 2015 / 18:06

ETİD e-ticaret sektörünü geliştirmeye devam ediyor

E-ticaret sektörünü büyütmek amacı ile hizmet veren Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ETİD, 4. genel kurulunu gerçekleştirdi.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 4. genel kurulunu yaptı, 2 dönemdir başkanlık görevini başarı ile sürdüren Hakan Orhun, yeni dönemde de bu görevi üstlendi. Türkiye’de e-ticarete ilişkin hukuki alt yapının oluşmasına ciddi katkıları olan derneğin yönetim kurulundaki başkan yardımcılığı görevini Oktay Yılmaz alırken, kuruldaki diğer isimle ise Evmanya.com Genel Müdürü Aslı Yaşasın, Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer, Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi oldu.   

 
Globalleşen dünyada, önemini ivme kazanarak artıran e-ticaret sektörünün gelişimine değinen ETİD Genel Başkanı Hakan Orhun, “Genç kitlenin yoğunluğu ve tüketim alışkanlıklarına bakıldığında, Türkiye, e-ticaret için oldukça doğru bir pazar. Bu nedenle de gelişimin hızla devam edeceğini düşünüyoruz.” diyerek e-ticaretin Türkiye’deki gelişimine dikkat çekti. Bu gelişim için gerekli olan yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmalarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Orhun, “E-ticaretin gelişimi için yasal süreçler ve altyapı çalışmaların hız kazanması yönünde tüketicilerin haklı beklentileri de mevcut. Biz de sektörün gelişiminin hızlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun