Girişimcilik 15 ARALIK 2014 / 11:23

Endeavor Girişimcisi unvanı AloTech'in oldu

Sivil toplum kuruluşlarından Endeavor, yeni "Endeavor Girişimcilerini" belirledi. Değerlendirme sürecinin ardından Türk şirketi AloTech, “Endeavor Girişimcisi” unvanını aldı.

Endeavor 56. Uluslararası Seçim Paneli, 8-10 Aralık tarihleri arasında yeni Endeavor Girişimcileri'ni belirlemek için ABD’nin Miami şehrinde toplandı. 15 ülkeden 32 şirketi temsilen 57 girişimcinin değerlendirildiği süreç sonunda Türkiye’den AloTech şirketi Endeavor Girişimcisi seçilen girişimciler arasında yer aldı.

3 günlük zorlu seçim sürecinde, aralarında Endeavor Global Yönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman Jr., Gilt Kurucu Ortağı Alexandra Wilkis Wilson ve Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın’ın da bulunduğu, toplamda 10 ülkeden 36 panelist Endeavor Girişimcisi adaylarını değerlendirdi. Değerlendirmelerin sonucunda AloTech Miaimi’de yapılan 56. Uluslararası Seçim Panelinde “Endeavor Girişimcisi” unvanını alan tek Türk girişimi oldu.

2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesindeki Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde kurulan ve Cenk Soyak, Birkan Babakol ve İdris Avcı’nın ortağı olduğu AloTech, kendi geliştirdiği ve dünyada sayılı örneği olan “Bulut Çağrı Merkezi Teknolojisi” ile TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından ulusal Ar-Ge destek kapsamında destekleniyor. Şirketin ürettiği bu teknoloji kurumlardaki çağrı merkezi süreçlerini basitleştiriyor ve yatırım maliyetlerini ortadan kaldırıyor. Kurumlar, Bulut Çağrı Merkezi Teknolojisi’ni kullanarak tüm çağrı merkezi süreçlerini ve dağıtık yapıdaki operasyonlarını web tabanlı bulut platformu üzerinden yönetiyor ve anlık olarak tüm aktiviteleri takip edebiliyor.

AloTech CEO’su Cenk Soyak Endeavor Girişimcisi olmanın önemi konusunda şu değerlendirmelerde bulundu:

“Endeavor, girişimci ekosisteminin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. Etkin girişimcileri destekleyen Endeavor girişimcilik programları, girişimlerin büyüme ve marka değerini artırma sürecinde en çok faydalandığı unsurlar oluyor. Bir Türk şirketi olarak bu başarıyı elde ettiğimiz için gururluyuz. Bir Endeavor Girişimcisi olarak katma değerli çözümlerimizi tüm dünya kamuoyuna tanıtırken girişimci adayı şirketlerimize de destek olma fırsatı bulacağız.”

Şirketin ürettiği Bulut Çağrı Merkezi Teknolojisi, çağrı merkezi operasyonlarını herhangi bir yatırım yapmadan tamamen web tabanlı uygulamalar ile geniş bant Internet olan heryerden SaaS (kullandıkça öde) modeli ile kullanılmasını sağlıyor. Kurumlar, Bulut Çağrı Merkezi platformunu kullanarak gelen-giden çağrı adet ve sürelerini ve kurumlarına açılan telefonların cevaplanma oranlarını web tabanlı bir platform üzerinden anlık takip edebiliyor. AloTech, kısa bir süre önce EuroCloud Türkiye tarafından En iyi SaaS Bulut Hizmeti Jürü Özel Ödülü ve Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Odası tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” ödülüne layık görülmüştü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun