Girişimcilik 02 ŞUBAT 2015 / 10:31

E-Tohum en başarılı girişimlerini açıkladı

E-Tohum, 31 Ocak Cumartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde 2015 yılı yatırımları için seçtiği 15 girişimciyi açıkladı.E-Tohum tarafından seçilen girişimciler 26-28 Şubat tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek 7. Startup Turkey organizasyonuna katılma hakkı kazanacaklar. Girişimciler bu aşama sonrasında mentorluk ve eğitim sürecini tamamlayaraki, yatırımcılarla yüz yüze görüşmeler yapma suretiyle girişimlerini büyütmeye çalışacaklar.

2015’in Etohum’da seçilen en başarılı 15 girişimi:

LastOda: Burak Balkaya ve Selen Balkaya tarafından kurulan telefonya da tablet üzerinden son dakika konaklama fırsatları sunan bir mobil uygulama. Oteller LastOda sisteminde henüz dolduramadıkları odalar için uygun fiyatlı teklifler yayınlayarak boş oda maliyetlerini azaltabiliyor, doluluk oranlarını ve karlılıklarını artırarak yeni bir misafir kitlesine görünür hale gelebiliyorlar.

MINIQ: Metin Taşçı tarafından kurulan MINIQ, kreş ve etüd merkezleri için özel olarak geliştirilen bir yönetim ve takip sistemidir. Web tabanlı çalışan MINIQ, kurumların öğrenci ödeme takibi gibi tüm iş akış süreçlerini gerçek zamanlı olarak yönetmelerini gerçekleştiriyor.

ÖDE.AL: Fevzi Güngör ve Ali Can Baykal tarafından kurulan, KOBİler için yalnızca mobil telefon ya da tablet üzerinden başka bir cihaza ihtiyaç duymadan kredi kartı ile ödeme kabul edebildikleri, CRM ve raporlama modülüyle talepler yaratıp satışlarını arttırabildikleri bir platform. ÖDE.AL, satıcı ve müşteriyi bir araya getirirken ödemelerde ve satış sonrasında da taraflara katma değer kazandırabiliyor.

Bi’kutu Mutluluk: Merdol Başer, Ayşe Şimşekci ve Aslıcan Aydın tarafından kurulmuştur. Kullanıcıya özel tasarlanmış ürünlerin, kullanıcıya gönderilmesidir. Bi’kutu Mutluluk kutularından, Bi’kutu Mutluluk tasarım ürünleri, özel olarak tasarlanmış partner marka ürünleri ve tasarım grafik ürünler çıkmakta.

Cubic.fm: Boğaziçi Üniversitesi mezunları Erdem Gelal, Onur Yavuz, Özgür Akçalı ve Barış Can Aktepe tarafından kurulan Cubic.fm, farklı müzik servislerini tek noktada birleştirerek dijital müzikteki parçalanmış yapıyı ortadan kaldıran bir müzik platformudur.

Cepyol: Egemen Sekeralp, Ali Güldür ve Mert Pozcu tarafından kurulmuştur. Otel, uçak, araç kiralama, otobüs biletleri ve İDO biletlerinin cep telefonundan satış sistemidir.

Richiepic: Bilkent Üniversitesi öğrencileri Tunç Tuğcu, Eren Kırımlı ve Melih Ekmekçi tarafından kurulmuştur. Richiepic, fotoğraf yarışmaları anlayışına farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyor.

İşte Manikür: Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun Müge Meydan tarafından hayata geçirilen İşte Manikür, iş kadınlarına zaman kazandırmak için şirketlerle anlaşarak "manikür servisini” iş yerlerine götüren online randevu sistemidir.

Chall: Boğaziçi Üniversitesi mezunları, Oğuz Aslan, Mertcan Savaşçı ve Burak Boysan tarafından kurulmuştur. Chall kullanıcıların takipçilerine, bağlı bulundukları gruplara ya da tek bir kişiye meydan okuyabildiği küresel bir meydan okuma ağı olarak betimleniyor.

Sensmarine: Tufan Özdoğan tarafından kurulan Sensmarine, Tekne Takip sistemidir. Kişiler teknelerini internet üzerinden izleyebilmekte, teknelerinin bulunduğu lokasyonu, izlediği rotayı, teknenin hızını, yakıt tüketimini uzaktan takip edebilmektedir

Buradan Oraya: Cambridge mezunu Mark Zealey 2009 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra Buradan Oraya’yı kurmuştur. Burada Oraya, Türkiye'nin ilk halk ulaşım ve yolculuk bilgilendirme sistemidir. Şu an Türkiye'nin 6 farklı şehrinde ayda 100.000'den fazla kullanıcı sistemi kullanmaktadır. Buradan Oraya ile farklı ulaşım şekillerini dahil eden yolculuk planlama ve zaman hesaplama yapılabilmektedir.

Pandora: Kemal Akçalı ve Caner Soyer tarafından kurulan Pandora, inşaat ve mimarlık sektörleri için özelleştirilmiş bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Bir mimari makette bulunan özelliklerin yanı sıra animasyonlar görselliğe sahip olan kullanıcı deneyimi.

Rent’n Connect: Özgür Gen ve Deniz Aydemir tarafından kurulmuştur. Rent‘n Connect, düşük maliyetli 3Gli mobil cihaz kiralama servisidir. Rent‘n Connect, pahalı dolaşım ücretlerinden kaçınmak ve Türkiye’deyken hızlı, güvenilir ve uygun ücretli mobil internet erişimine ihtiyaç duyan turistlere hizmet vermektedir.

Chain: Kemal Apaydın tarafından kurulan Chain, seminer, konferans ve fuar gibi etkinliklerde çevrenizde bulunan profesyonellerle daha kolay tanışabilmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır.

Positive Energy: Positive Energy, Soner Hacihaliloglu, Fatih Kılıç ve Cem Aybars tarafından kurulmuştur. Enerji tüketimi analizi, tahmin ve raporlama portalıdır. Bu portalda ticari zincirler, enerji giderlerini otomasyon cihaz markası bağımsız olarak ihtiyaçları doğrultusunda gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor, analizini yapabiliyor ve ileriye dönük enerji tüketim tahminlerini yöneterek bu tüketimlerini raporlayabiliyor.
ETİKETLER : e-tohum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun