Girişimcilik 28 HAZİRAN 2016 / 15:53

Climate Launchpad 2016, Türkiye Eğitim Kampı gerçekleşti

Çevreci fikirleri girişimlere dönüştürme fırsatı veren Climate Launchpad yarışmasının Türkiye’deki ilk eğitim kampı, 25-26 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından organize edilen, çevreci fikir yarışması Climate Launchpad 2016’nın eğitim kampı gerçekleştirildi. Ön elemeyi geçerek ülkemizin bu yıl ilk kez dahil olduğu Climate Launchpad Yarışması Türkiye Eğitim Kampı’na katılmaya hak kazanan ekipler ve üyeleri, iki günlük eğitim kampı boyunca çeşitli alanlarda aldıkları derslerle iş fikirlerini projeye aktarma sürecine adım atmış oldu.
 
Yarışmacılar, 10 Ağustos’ta İstanbul’da düzenlenecek ülke finaline dek çevreci iş fikirleri üzerinde çalışmalarını sürdürecek. Pazar analizi, fikirlerine en uygun pazarların seçilmesi, gelir modelleri, iş fikirlerinin iklim değişikliğine olacak etkilerinin ayrıştırılması, rakiplerle mücadele yöntemleri, potansiyel müşterilere ulaşma kanalları ve etkin sunum teknikleri gibi konularda eğitim gören katılımcılar, finale dek alanında uzman isimlerden danışmanlık alma imkanına da sahip bulunuyor.
 
Dünya finalinde ilk 10’a girecek iş fikirlerinin 95 bin Avro yatırım fırsatına erişeceği, toplam 27 ülkeden çevreci iş fikri olan ve girişimciliği benimseyen herkese açık Climate Launchpad yarışması, ilk kez bu yıl kapıların Türkiye’yi temsil edecek iş fikri başvurularına açtı. 

 
ETİKETLER : Climate Launchpad 2016
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun