Girişimcilik 10 ŞUBAT 2016 / 15:37

BlaBlaCar kullanıcı profillerini daha güvenilir hale getiriyor

BlaBlaCar, şehirlerarası yolculuğa hesaplı ve eğlenceli bir çözüm getirirken, güvenilir bir topluluk oluşturmak adına adım atıyor.

İnternetle birlikte bambaşka bir noktaya gelen paylaşım ekonomisinde yeni girişimlerin de sayısı artıyor. Avrupa’nın en büyük araç paylaşım uygulaması konumunda olan Paris merkezli BlaBlaCar geçen 2014 Eylül’de açıldığı Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürüyor. 22 ülkede 25 milyon üyeye sahip yolculuk paylaşım ağı, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 14 ülkede bir güven araştırması düzenledi. Araştırmanın sonucuna göre Türkiye’deki BlaBlaCar üyelerinin yüzde 70’i yolculuk paylaşımını tamamlayan kavramların “dayanışma ve sorumluluk” olduğunu düşünüyor.

Kendi aracıyla seyahat eden sürücüler ile onlarla aynı yöne gidecek yolcuları buluşturan BlaBlaCar hakkında, kullanıcılar ya da uygulamayı kullanmak isteyenler bazı güvenlik endişeleri taşıyor.  Bu güven sorununu aşmak adına, güven araştırması ve kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alan BlaBlaCar, üyelerinin profil özelliklerine T.C kimlik doğrulamasını eklediklerini duyurdu. T.C kimlik numarasını doğrulayan üyelerin profillerinde görünecek “T.C kimlik no doğrulandı” işareti görünecek. Böylece hem yolcular hem de sürücüler daha güvenilir bir profil oluşturarak diğer üyeler tarafından tercih edilme şansını artıracak.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun