Girişimcilik 03 ŞUBAT 2015 / 11:26

BIC Angel Investments, 2015'in ilk yatırımını Temizlikyolda.com’a yaptı

BIC Angel Investments’ın 500 bin lira değerinde yatırım yapan yatırımcıları arasında Joachim Behrendt, Çağlar Karataş, Ralf Rıfat Ruso, Ali Çebi, Meltem Özçelebi, Simla Özbay, Mehmet Onarcan, Ömer Erkmen ve Engin Frayman gibi isimlerin yer aldı.Temizlikyolda.com’u, bir melek yatırımcının sahip olmasını istediği bütün özelliklerin bir araya geldiği bir proje olarak tanımlayan Joachim Behrendt, BIC Angel Investments olarak gerçekleştirdikleri yatırımdan çok büyük bir heyecan duyduklarını belirtti. Türkiye'de çevrimiçi olarak hizmet satın almanın hızla arttığının altını çizen Behrendt, Türkiye’de temizlik sektörünün oldukça büyük olduğunu da sözlerine ekledi.

“Temizlik hizmetleri denince akla gelen ilk marka olmak istiyoruz”

Temizlikyolda.com’u 2014’te kurduklarını ifade eden Hakan Kibar, bir senelik süre içerisinde çok önemli bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye'de sadece kuru temizleme sektörünün yıllık 500 milyon Euro olduğunu, ev temizliği ve halı yıkama pazarları gibi diğer temizlik kategorileri de dahil olduğunda toplamda Türkiye genelinde yıllık yedi milyar liranın üzerinde bir pazar oluştuğunu belirten Kibar, sektörün her geçen yıl hızla büyüdüğünü kaydetti. Aldıkları yeni yatırım ile öncelikle yerel ölçekte yaygınlaşmayı hedeflediklerini söyleyen Hakan Kibar, Türkiye çapında markalaşarak, Türkiye’de “temizlik hizmetleri” denilince akla ilk gelen marka olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun