Genel 18 MAYIS 2010 / 13:11

ZyXel ağ uzmanı sertifikası verecek

Özellikle modemleriyle tanınan ZyXel, çevrimiçi ağ eğitimi sunuyor.

Özellikle modemleriyle tanınan ZyXel, çevrimiçi ağ eğitimi sunuyor.


Bağlantı çözüm ve teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren ZyXel, ağ teknolojileri alanında eğitim veriyor. Eğitimler ücretsiz ve çevrimiçi sunulacak.

İlk etapta son kullanıcılara yönelik, ücretsiz ve kapsamlı bir sertifika programı olan ZCNP'nin (ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı) verileceği eğitim, veri ağları konusundaki en yeni teknolojileri esnek bir şekilde ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda öğrenmek isteyen kişiler için tasarlandı.

ZyXEL Sertifikalı Ağ Uzmanı sertifika programı ile başlayan ZyXEL Eğitim Merkezi, ilerleyen dönemde ZCNE (ZyXEL Sertifikalı Ağ Mühendisi) ve sonra da ZCNT (ZyXEL Sertifikalı Ağ Eğitmeni) sertifika programları ile eğitimlerinin kapsamını genişleterek üç bölümde birden faaliyet gösterecek. Eğitimi tamamlayan ve sınavları başarıyla verenler ise, ZCNP eğitimi ile Sertifikalı Ağ Uzmanı, ZCNE eğitimi ile Sertifikalı Ağ Mühendisi, ZCNT Eğitimi ile Sertifikalı Ağ Eğitmeni olacak.

ZyXEL İletişim Teknolojileri Genel Müdürü Vefa Tarhan projeyle ilgili olarak, "ZyXEL Eğitim Merkezi, hem müşteri hem de iş ortaklarımıza hitap etmesiyle ZyXEL'in eğitim ve gelişim vizyonunu çok iyi yansıtmaktadır. ZyXEL Eğitim Merkezi'nde sunulan eğitimler, tekniker seviyesinde verilen bilgilerden üst düzey mühendislik ve eğitmen düzeyine kadar önemli bir servis alanı kapsıyor. Bu eğitimlerle 100 bin kişiyi Sertifikalı Ağ Uzmanı yapmayı hedefliyoruz. Bu eğitimi alıp sertifika alanlar KOBİ düzeyindeki ICT firmalarında teknik personel, kurumlara çözüm danışmanı, eğitmen ve her sektörde bilgi işlem personeli olarak çalışabilirler. Ayrıca uyguladığımız programlar, sertifika sahibi kişilerin iş başvurularında tercih edilmelerini de sağlayacak noktada bulunmaktadır" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun