Genel 20 ARALIK 2010 / 15:04

ZyXEL’in karbon ayak izi onaylandı

Bu onayla ZyXEL, çevreyi koruyan dünya şirketleri arasına girmiş oldu.

Bu onayla ZyXEL, çevreyi koruyan dünya şirketleri arasına girmiş oldu.


ZyXEL, kablosuz ADSL2+ Router ürünlerine yönelik olarak karbon ayak izi etiketi ile ödüllendirildi. Tayvan’da Çevre Koruma İdaresi (EPA) tarafından verilen bu etiketle ZyXEL Tayvan’da karbon ayak izi onaylanan ilk ağ donanımları üreticisi unvanına sahip oldu.

Tayvan hükümeti ülkedeki kurumların daha yeşil ürünler üretmelerine ve küresel ısınmanın azalmasına katkıda bulunmalarına destek olmak amacıyla karbon ayak izi etiketleme sistemini uygulamaya koymuştu.

AB yönergelerine uymanın ve tedarikçileri ile kendisine uluslararası müşterilerin çevreci taleplerini karşılama zorunluluğunu yerine getiren ZyXEL, kurduğu “Eşgüdümlü Bilgi Sistemi” ile karbon emisyon incelemesi yürütüyor. “Eşgüdümlü Bilgi Sistemi”, “Yeşil Ürün Veritabanı”, “Yaşam Döngüsü Analiz Sistemi”, “3R ve Sökme Raporu Veritabanı” ve “Tehlikeli Maddeleri Kısıtlama Yönetim Sistemi” gibi olanaklardan yararlanan ZyXEL, yarattığı çevresel etkiyi kontrol ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun