Genel 10 HAZİRAN 2016 / 12:50

ZyXEL’den kişisel bulut çözümleri

ZyXEL, kişisel bulut çözümleriyle mobil kullanıcıların depolama ve yedekleme alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Mobil kullanıcıların karşılaştığı en büyük sorunlardan olan yetersiz depolama alanları ve yedekleme konularında kullanıcılara çözüm sunmayı hedefleyen Zyxel, kişisel bulut ürünleri ile kullanıcıların mobil cihazlarıyla istedikleri yerden erişim sağlayabilecekleri 24 TB’a kadar depolama alanı sunuyor. İki disk yuvalı NAS326 ve dört disk yuvalı NAS540 ağ veri depolama cihazları ve ZyXEL zCloud, ZyXEL Drive mobil uygulamaları ile birlikte bütünsel bir çözüm sunmayı hedefliyor. ZyXEL, Kişisel Bulut Depolama tarafında giriş seviyesi bir ürün olan NAS326, 12 TB’a kadar olan depolama kapasitesi ve 105/105 MB/sn okuma hızına sahip. NAS540 modeli ise küçük ofis ve evlerde faaliyet gösteren profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış bir ürün olarak ön plana çıkıyor ve 24 TB'a kadar veri depolama imkânı sağlıyor.
 
Geliştirilen myZyXELcloud platformu ile kullanıcıların cihazlarını uzaktan izlemelerini ve kullanıcıların ücretsiz olarak yararlanabileceği DDNS servisi sunuyor. Ağa Bağlanabilen Depolama Ünitesi (NAS) olarak bilinen cihazlara ZyXEL Drive App ile mobil cihazlarla doğrudan ulaşmak da mümkün.
 
ZyXEL Drive kullanılmaya başlanırken myZyXEL bulut portalında bir hesap kaydedilerek NAS ve App’in iletişimi sağlanıyor ve sonrasında verileri yönetmek, düzenlemek ve doğrudan telefonlar ve tablet üzerinden paylaşmak mümkün hale geliyor. Üründe depolanan verilerinizi ailenizle, arkadaşlarınızla ZyXEL Drive mobil uygulaması üzerinden paylaşabiliyorsunuz.


NAS326 ve NAS540 günümüzün en yaygın medya sunucu standartları ile birlikte gelerek evdeki tüm cihazların medya sunucusuna erişebilmelerine imkân tanıyor. UPnP ve DLNA sertifikalı medya oynatıcılar, akıllı TV’ler ve Sony PlayStation, Microsoft Xbox gibi oyun konsolları ile fotoğraf, video ve müzik paylaşımını mümkün kılıyor. Gittikçe popüler olan Apple TV ve Chromecast ürünleri ile uyumlu olarak çalışan NAS326 ve NAS540, Twonky Beam, BubbleUPnp, Avia ve Samsung TV’nin de aralarında bulunduğu birçok uygulama aracılığıyla cihaz içerisinde depolanan tüm medya dosyalarının Apple TV ve Chromecast üzerinden internette yayınlanabilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar dilerlerse NAS326 üzerindeki tüm medya dosyalarına cep telefonlarından, tabletlerinden erişebiliyor veya bu cihazlarını bir uzaktan kumanda olarak kullanarak cihaz içerisindeki medyaların farklı ortamlarda yayınlanmasını sağlayabiliyorlar.  

ZyXEL NAS540, üzerinde bulunan 1.2 GHz’lik çift çekirdekli işlemcisi ve 1 GB DDR3 hafızası ile yüksek veri transferi gerektiren işlemlerde performans sorunu yaşanmamasını sağlıyor. Aynı zamanda RAID-5 konfigürasyonu, küme bağlantılı olarak kullanılabilen iki Ethernet LAN portu, yüksek hızlı USB 3.0 girişleri ve SDXC destekleyen bir SD kart okuyucusuna da sahip. NAS540, fotoğraf makinesi veya video kamerası gibi cihazlardaki dosyaları, RAID5 yapılandırması ile 130 MB/saniyesi hızında okuyabiliyor ve 50 MB/saniye hızında yazabiliyor.
 
4 disk girişi bulunan ZyXEL NAS540 bu sayede toplam 24 TB’lık veri depolama kapasitesine erişebiliyor. Ev ağlarında en çok ihtiyaç duyulan müzik, video ve fotoğraf arşivleme sorunlarına çözüm sunan NAS540, bu kapasitesi sayesinde 6 bin film, 4 milyon müzik veya 6 milyon fotoğraf dosyasının depolanabilmesine izin veriyor.

 
ETİKETLER : Zyxel NAS326 NAS540
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun