Genel 22 OCAK 2009 / 12:44

Zorlu koşulların fotoğraf makinesi

Olympus dayanıklı sayısal fotoğraf makineleri Tough adı altında topladı. Seriye ait yeni ürünler piyasada.

Olympus dayanıklı sayısal fotoğraf makineleri Tough adı altında topladı. Seriye ait yeni ürünler piyasada.


Bu ürün gamının en üst modeli olarak nitelendirilen µ-TOUGH-8000, 10 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Ayrıca 2 metreden düşmeye, -10 dereceki  sıcaklığa ve 100 kg ağırlığa dayanabiliyor. Özellikle aktif bir yaşam tarzına sahip olan kullanıcıları hedefleyen ürün, zorlu koşullar için üretilmesinin yanı sıra yüksek görüntü kalitesi sunuyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan model, zoomda ya da düşük ışık koşullarında net kareler çekilmesi ikili görüntü sabitleme olanağı sunuyor.


µ TOUGH-8000 EISA Ödülünü alan bir önceki µ 1030 SW modelinin kullanışlı 3,6x geniş açı zoom özelliğine sahip. Üstelik, lens, muhteşem grup fotoğrafları ve yakın çekim mimari motifleri için sadece 28mm'den başlayan odak uzunluğu aralığından başlıyor ve uzak nesneleri yakına getirmek için 102mm'ye kadar uzuyor. 6,9cm/2,7inç HyperCrystal III LCD üzerinde 39 dildeki sezgisel ekran menüsünün yanında bu modeller, makine kumandası konusunda yenilikçi ek bir yaklaşıma da sahip. Dokunmalı kumanda modu kullanıcılara birçok ayara fotoğraf makinesinin gövdesine sadece dokunarak hızlı bir şekilde erişmesini sağlıyor.


Üç kişiye kadar yüz algılayan üründeki yüz algılama teknolojisi, insan konularının her zaman başarılı şekilde pozlandırılmasını garanti ediyor.  Bunların yanında, gölge ayarlama teknolojisi fotoğrafın tamamında optimum kontrast düzeylerinin korunmasını sağlıyor.


www.olympus.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun