Genel 15 MART 2010 / 12:52

Zengini İngiliz'e, fakiri Hintli'ye verecekler

İngiltere'deki bankalardan Barclays çağrı merkezindeki yönlendirmelerde zengin-fakir uygulaması başlattı.

İngiltere'deki bankalardan Barclays çağrı merkezindeki yönlendirmelerde zengin-fakir uygulaması başlattı.


İngiltere'deki Barclays Bankası, düşük kredi sahibi müşterilerini Hindistan'daki çağrı merkezine bağlarken, hesabı kabarık olan zengin müşterilerini İngiltere'deki çağrı merkezine yönlendiriyor. Çağrı merkezini arayan müşteri varlıklı bir isim değilse, operatör kişiyi Hindistan'a yönlendiriyor ve sorununu orada düşük ücret karşılığı çalışan Hintli operatörlerle çözmesini sağlıyor.

Banka, şimdilerde bu yeni sistemi test ediyor ve yetkililer 1 Nisan'da sistemin resmen uygulamaya geçeceğini belirtiyor.

Bu konuya haklı olarak gelen ciddi eleştiriler de var. Çoğu İngiliz, sistemin yaptığı zengin-fakir ayrımının ırkçılıkla eşdeğer olduğunu dile getiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun