Genel 21 KASIM 2012 / 12:24

Zeka Küpü'nde yeni ayak Ağrı

EMC ve TOÇEV  Zeka Küpleri projesi kapsamında, Ağrı’nın Diyadin ilçesi, Omuzbaşı Köyü İlkokulu’nun onarım ve yenileme çalışmalarını tamamladı. 

Diyadin Kaymakamı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sebih Özden, TOÇEV Mali İşler Müdürü Cengiz Süer ve EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez; 12 Kasım 2012, Pazartesi günü okul açılışı için bir araya geldiler.

Konuyla ilgili konuşan EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez,  şirket olarak sahip oldukları sosyal sorumluluk anlayışları doğrultusunda geliştirdikleri Zeka Küpleri projesini her geçen yıl daha fazla geliştirdiklerini dile getirdi. Sönmez, Mardin'le başladıkları yolculuğun ardından, projenin yeni ayağı olan Ağrı'ya, yeni bir eğitim yuvası kazandırmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

TOÇEV’in eğitim etkinliklerine değinen TOÇEV Mali İşler Müdürü Cengiz Süer, EMC gibi sponsorların desteğiyle her geçen gün daha fazla öğrenciye yardım ettiklerini söyledi. Süer, bu tarz projelere daha fazla destek verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

2010 yılında başlatılan Zeka Küpleri projesi; Türkiye’nin dört bir yanında zor koşullar altında eğitim gören öğrencilere, sağlıksız koşullarda bulunan okulları onararak daha iyi bir eğitim ortamı hazırlamayı amaçlıyor.
ETİKETLER : emc toçev zeka küpü
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun