Genel 17 HAZİRAN 2010 / 12:42

Zebra Technologies, İstanbul'da büyüyecek

Zebra Technologies İstanbul ofisiyle hedeflerini büyütürken, odağını sağlık sektörüne çeviriyor.

Zebra Technologies İstanbul ofisiyle hedeflerini büyütürken, odağını sağlık sektörüne çeviriyor.


Özel baskı ve otomatik kimlik tanımlama çözümleri sunan Zebra Technologies, 17 Haziran tarihinde İstanbul'da kendi ofisini açtığını duyurdu. Toplantıya Zebra Technologies Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rod Rodericks, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazar Geliştirme Müdürü Mark Thomson ve Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu katıldı.

"Türkiye, Zebra için ciddi fırsatlar barındırıyor"

İstanbul ofisinin açılışına işaret ederek doğru yerde, doğru zamanda, doğru kaynakla bu ofisi açtıklarını belirten Zebra Technologies Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Pazar Geliştirme Müdürü Mark Thomson şirketin iş tecrübesini geliştireceği ve daha da büyüyeceği vurgularken, Türkiye'nin Zebra için fırsatlarla dolu olduğunu söyledi. Dikey pazarlara odaklandıklarını belirten Thomson, mobilitenin giderek önem kazandığı şu dönemde Zebra'nın sağlık ve mobilite sektörüne yönelik sunduğu çözümlerle 2010 yılı içinde Türkiye'de yüzde 51 büyüme hedeflediklerini belirtti.

Zebra Technologies Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu, İstanbul ofisinde yedi kişilik bir ekiple çalıştıklarını belirtirken, "Türkiye'de sağlık ve mobilite çözümlerinin uygulanacağı her sektörde yer almak istiyoruz. Hastanelerde kullanılan bileklik çözümlerini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz ve bu alanda sunacağımız yeniliklerde kapıda. Önümüzdeki dönemlerde İGDAŞ, İSKİ, TEDAŞ gibi kurumlarda sayaç okuma alışkanlıkları Zarba ile değişecek. Yüzde 40'ın üzerinde sahip olduğumuz pazar payını artırmak en büyük hedefimiz" dedi.

Zebra'nın, tıbbi yanlışlıklara son vermek için geliştirdiği Z-band hasta bilekliklerinin Türkiye'deki kullanımına dikkat çeken Tolu, "2009 yılında, Türkiye'de toplamda 5 bin adet Zebra mobil barkod yazıcı satışı yaparak küreseldeki büyük satış hacmini yakaladık. 2009 yılında Türkiye'de yüzde 39 büyüme gerçekleştirdik. 2010 yılı için daha güçlü bir büyüme bekliyoruz" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun