Genel 05 AĞUSTOS 2010 / 15:07

Yükte oldukça hafif bilgisayar piyasada

Toshiba Portege R700; hafif ve ince tam fonksiyonlu dizüstü bilgisayarı piyasaya çıktı.

Toshiba Portege R700; hafif ve ince tam fonksiyonlu dizüstü bilgisayarı piyasaya çıktı.


Hafif ve ince olmasıyla bilinen Toshiba Portege serisi bu kez daha da iddialı bir modelini piyasaya sundu. Toshiba, Portege R700 modelinin Avrupa'nın en hafif ve en ince tam fonksiyonlu dizüstü bilgisayarı olduğunu ifade ediyor.

Dizüstü bilgisayar sadece 1,3 kilo ağırlığında ve 16,8 mm kalınlığında. Bilgisayara Intel Core i7 işlemci, 8GB DDR3 RAM, 500 GB hard disk takılabiliyor. Altı hücreli pil sayesinde sekiz saate kadar çalışma süresi sağlayan bilgisayarın fiyatı kdv hariç bin 549 dolardan başlıyor.

TNB Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter, "Portégé R700 gibi bir cihazı üretebilmek için üç ana alanda önemli gelişmelere imza attık. Bu konular; ısı yönetimi, gövde tasarımı ve bellek yonga yerleşimi" dedi.

Intel ve Toshiba tarafından ortaklaşa geliştirilen Airflow Soğutma Teknolojisi, fan sesini en aza indirgeyerek; Toshiba'nın, Portégé R700'ün ince kasasına en yeni Intel Core ailesi işlemcileri entegre edebilmesine olanak sağlıyor.

Elle tutulan bölgelerdeki petek dokulu yapı Portégé R700'ün elektronik ve mekanik bileşenlerinin dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına imkan tanıyor. Farklı bir yaklaşımla, hafıza yuvalarının dikey olarak yerleştirilmesi sayesinde, Portégé R700 daha güçlü bir performans için 8GB'a kadar RAM ile donatılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun