Genel 18 AĞUSTOS 2009 / 11:47

Yüksek baskı hacminin karşılığı iGen4

Dünyanın en hızlı ve en büyük sayısal baskı sistemleri arasında sayılan Xerox iGen4, Türkiye’de kullanılmaya başlandı.

Dünyanın en hızlı ve en büyük sayısal baskı sistemleri arasında sayılan Xerox iGen4, Türkiye’de kullanılmaya başlandı.


Yedi metre uzunluğa ve 2,30 metre yüksekliğe sahip çözüm, ofset ve fotoğraf kalitesinde saatte 6 bin 600 sayfa basabiliyor. Ayda ortalama baskı miktarı yüz binler mertebesinde olan kuruluşlar için ideal bir ürün olarak nitelendirilen iGen4, baskı süreçlerini otomatikleştiriyor. Makine üzerinde baskı ayarlarını düzenlemek için baskıyı kesme ihtiyacını ortadan kaldıran çözüm, toplam operasyon maliyetlerini azaltıyor.

İş verimliliğini yüzde 35’lere kadar artırabilen iGen4 dakikada 110 sayfaya ulaşan tam renkli baskı hızı, ekonomik baskı maliyeti ve baskı kalitesiyle özellikle birebir pazarlama ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretmek isteyen şirketlere faydalar sağlıyor. Ürün genişliği 364 ile 572 mm, ağırlığı 60 ile 350 gram arasındaki pek çok kağıda ve farklı medyalar üzerine baskı yapabiliyor. Toplam kağıt kapasitesi 80 bin sayfaya varan iGen4 ile yoğun baskı hacimli 12 farklı iş emri tek bir seferde verilebiliyor. Üzerinde yaklaşık 400 ayrı teknolojik patent bulunan ve kuru mürekkep kullanan Xerox iGen4’ü oluşturan parçaların yüzde 97’den fazlası geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşuyor. Xerox iGen4’ü, Türkiye’de ilk kullanmaya başlayan şirket sayısal baskı alanında faaliyet gösteren Arena Dijital oldu.

www.xerox.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun