Genel 10 NİSAN 2009 / 11:44

YouTube ve Universal Music'ten ortak web sitesi

YouTube ve Universal Music, Vevo.com adında ortak bir web sitesi kuruyor.

YouTube ve Universal Music, Vevo.com adında ortak bir web sitesi kuruyor.YouTube ve Universal Music yüksek kaliteli müzik videoları sağlayarak müzik yayıncılarına ek online gelir getirecek bir projeye imza atıyor. Bu sene sonunda faaliye geçecek site Vevo.com'a Google'ın da destek vereceği söyleniyor. Sitede önce sadece Universal bünyesindeki sanatçıların videolarına yer verilecek. Plak şirketinin yöneticisi, bu durumu değiştirmek için başka stüdyolarla da görüştüklerini belirtti. YouTube ve Universal Music, reklam gelirini bölüşecek. Vevo YouTube'un ilk uydu websitesi olacak.


Kullanıcıların siteye içerik eklemesine izin vermeyen yapısı, Vevo.com'un popüler olmasını engelleyebilir. Google'ın Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı David Eun: "Daha yüksek kaliteli profesyonel içerik, reklam vereceklerin ve potansiyel sponsorların dikkatini daha çok çekiyor" dedi. Vevo.com


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun