Genel 08 TEMMUZ 2010 / 14:25

Youtube sonunda iPhone ekranlarında

Artık Youtube'un mobil uygulamasında HTML5 desteği de bulunuyor.

Artık Youtube'un mobil uygulamasında HTML5 desteği de bulunuyor.


Apple'ın ısrarla Flash uygulamaları desteklemeyeceğini açıkladığında, kullanıcıları "Youtube videolarını izleyememe" endişesi almıştı. Zira en popüler video paylaşım sitesindeki videoların tamamı Flash'a ihtiyaç duyuyordu.

Youtube bir süredir Apple'ın tarayıcısında tercih ettiği HTML5 destekli videolar üzerine çalışıyordu. Çalışmalar meyvesini verdi ve artık milyonlarca kullanıcıya ulaşan iPhone'larda Youtube videoları izlenebilecek. Daha önce Google geliştirdiği bir uygulamayla iPhone kullanıcılarına videoları izleme imkânı sunuyordu. Artık kullanıcılar doğrudan tarayıcılarını açtıklarında Youtube'a ulaşabilecek.

Yeni mobil uygulama HTML5 desteğinin yanında, dokunmatik ekrana daha uygun bir ara yüzle karşımıza çıkıyor. Google'ın resmi blog'unda yapılan açıklamada da "Dünya'daki eğilim mobil cihazlar üzerine gidiyor ve YouTube'u her cihazda ulaşılabilir yapmak zorundayız" denildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun