Genel 06 MART 2009 / 09:34

YouTube Orkestrası 15 Nisan'da sahnede

YouTube’un ilk Senfoni Orkestrası’nda 30 değişik ülkeden 90 müzisyen çalacak.

YouTube’un ilk Senfoni Orkestrası’nda 30 değişik ülkeden 90 müzisyen çalacak.


70 ülkeden binlerce amatör ve profesyonel müzisyenin katılımıyla gerçekleşen elemede, 3,000 video başvurusu yapıldı. Londra, San Francisco senfoni orkestraları, Berlin, Hong Kong ve New York filarmonik orkestraları, katılımcıların arasından 200 kişi seçti. Kazananlar ise YouTube’da oy veren site ziyaretçileri tarafından belirlendi.


San Francisco Senfoni Orkestrası müzik direktörü Michael Tilson Thomas, "YouTube Senfoni Orkestrası’nı oluştururken yetenek, çeşitlilik ve dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin maceraperestliğini biraraya getirdik. Bu da bizi heyecanlandırıyor” dedi.


Orkestrada 26 değişik enstrüman olacak. Yaşları 17 ile 55 arasında değişen müzisyenler; gelecek ay üç günlük bir ders ve prova sürecinden geçecek.


Orkestra, 15 Nisan’da New York’taki ünlü konser salonu Carnegie Hall’da konser verecek. Besteci Tan Dun’un “Internet Senfonisi No.1, Eroica” adlı eserini çalacak. Konser görüntüleri 16 Nisan’da YouTube’dan izlenebilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun