Genel 03 ŞUBAT 2016 / 10:53

Youtube canlı 360 derece video servisi için hazırlanıyor

Youtube Mart ayında duyurduğu 360 derece video izleme servisini, bir adım daha ileri götürüyor.

Youtube, 360 derece video izleme desteğini kullanıma sunduklarını geçen sene Mart ayında duyurmuştu. Dünyanın bir numaralı video izleme platformu Youtube’dan gelen son haberlere göre, 360 derece video izleme servisinde şirket, canlı videolara yer vermek için hazırlık yapıyor.

360 derece video çekim yapabilen cihazlara sahip üreticilerle bir araya gelen Youtube, 360 derece video izleme servisini geliştirmek adına çalışmalara başlamış durumda. Sanal gerçeklik teknolojisinin hayatımıza girmesiyle video, oyun, sinema gibi deneyimlerimiz değişiyor olsa da, hala yeterli teknoloji ve ekipmanlar mevcut değil. 360 derecelik video yayını yapabilmenin hala önünde engelleri olduğunu belirten Youtube, üreticilerle bir araya gelerek bu sorunlar çözüm üretmeyi planlıyor.

2015 yılının Haziran ayında kullanıcılarına Google Cardboard desteği sunan şirket, kullanıcılarının 360 derece videoları deneyimlemesini sağlamıştı. Kasım ayında “sanal gerçeklik videoları” özelliğini kullanıma açarak, 360 derece video deneyimini daha başarılı bir hale getiren Youtube, canlı 360 derece video yayını özelliğini kullanıma ne zaman açacak, henüz belirtilmiyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun