Genel 31 MAYIS 2010 / 13:42

Yolda yürürken araba çarpan kadın Google'a dava açtı

Çarpan aracın plakasını almış mıdır acaba?

Çarpan aracın plakasını almış mıdır acaba?


Utah'ta yaşayan Lauren Rosenberg adlı kadın, Google Maps üzerinden aldığı yürüyüş rotasını takip ederken araba çarpınca soluğu mahkemede aldı. Sebep, Google Maps'ın çizdiği yürüyüş rotasının kendisini riskli bir yola sürüklemiş olması.

Rosenberg'in iddiasına göre Google Maps, Rosenberg için rota çizerken kadını kaldırımın olmadığı işlek bir yola yönlendirdi. Kadın da bu yol üzerinde yürürken gelen bir aracın altında kaldı.

Rosenberg, şimdi Google'dan tedavi masrafları ve tazminat bedeli olarak 100 bin dolar istiyor. Söylentilere göre Google da "Blackberry'den bizim servislere bakıp yol tarifi alabilecek kadar zeki biri kaldırım olmayan yolda dikkatli gidecek kadar da zekidir herhalde" gibisinden bir savunmaya hazırlanıyor.

Ağzı açık bırakılan foseptik çukurunda ölüp giden çocukların arkasından "O da önüne baksaymış" denildiği, çoğu olayda sorumluların bile belirlenemediği veya minik cezalarla kurtulduğu bir ülkede bu tarz haberleri merakla, hayretle, ibretle izliyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun