Genel 09 MART 2009 / 15:38

Yoğurtistan'ın New York çıkarması

Yoğurt Teknolojileri'nin siber dünyası meraklılarıyla buluşuyor.

Yoğurt Teknolojileri'nin siber dünyası meraklılarıyla buluşuyor.


Yoğurt Teknolojileri’nin altyapısını gerçekleştirdiği yeni siber dünya Yoğurtistan, 10-11 Mart’ta New York’ta düzenlenecek siber dünya fuarı Engage Expo’da görücüye çıkıyor. Siber dünyalarla ilgili tüm konuların tartışıldığı, ürünlerin tanıtıldığı ve stratejilerin belirlendiği Engage Expo, bu alanda faaliyetlerini sürdüren şirketleri ve markaları bir araya getiriyor. New York Javits Center’da düzenlenen etkinlikte, Yoğurt Teknolojileri de Türkiye'den katılan tek şirket olarak yer alıyor.


Yoğurt Teknolojileri'nin bir süredir üzerinde çalıştığı, tarayıcı tabanlı 3D teknolojisiyle hazırlanan ve farklı bir ekonomik yapı ortaya koyan Yoğurtistan, kendi parası ve ekonomi sitemi olan, herhangi bir uygulama ya da program yüklemeye gerek kalmadan tarayıcı üzerinde çalışabilen 3 boyutlu bir siber dünya. Diğer siber dünyalardan farklı bir ekonomik sisteme sahip olan Yoğurtistan, isteyen herkesin bir dükkan açmasına ve ürünlerini satmasına olanak sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu ekonomik yapıda kullanıcılar gerçek para kazanma şansı da yakalıyor. Kullanıcılar ayrıca Yoğurtistan’da kazandıkları siber paraları gerçek hayatta da kullanabiliyor. Diğer yandan Yoğurtistan, uygulama geliştiriciler için de bir platform sunuyor. Bu paralelde geliştiriciler, Yoğurtistan için Adobe Flash'ın Action Script 3.0 dili ile ile yazılmış olması şartıyla uygulamalar üretebiliyor ve kullanıma sunabiliyor.


Yogurt3D Game EngineYoğurtistan’ın tanıtımıyla birlikte yine Yoğurt’un geliştirdiği Yogurt3D Game Engine’in de tanıtımı yapılacak. Bu yeni 3D Flash oyun motoru kullanıcıların herhangi bir plug-in, program yüklemeden, tarayıcı üzerinden siber dünyaya girebilmelerini sağlıyor. Bu yeni teknoloji sayesinde kullanıcılar siber dünyada kolayca gezebiliyor. Yogurt3D Game Engine, tüm 3D modelleme ve animasyon platformlarını destekliyor. Yogurt 3D’nin en önemli özelliği olan OpenGL'yi kullanan kişiler Yogurt 3D ile kolay bir şekilde Flash'a oyun ve uygulama geliştirebiliyor. OpenGL kodlarını Swift GL’e aktarabiliyor ve Adobe Flash içinde oyunlarını çalıştırabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun