Genel 03 MART 2009 / 13:06

Yılın ilk platform buluşması

BThaber Platform yılın ilk etkinliğinde Veri Depolama ve Sanallaştırma konusunu ele alıyor.

BThaber Platform yılın ilk etkinliğinde Veri Depolama ve Sanallaştırma konusunu ele alıyor.


BThaber Platform’un 2009 yılı ilk etkinliği “Veri Depolama ve Sanallaştırma” başlığı altında bugün gerçekleştiriliyor. İTÜ Maslak Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında, veri depolama sistemleri ve bu alanda son yılların öne çıkan eğilimi olan sanallaştırma teknolojileri ele alınıyor.  


Etkinliğin açılışını yapan İnterpromedya İçerik Merkezi Müdürü Nuray Şuman, veri depolama sistemlerinin kuruluşlara sahip oldukları verileri güvenli şekilde saklama ve istenildiği anda erişme olanağı sunduğuna dikkat çekti. Verilerin metin, resim, video ve benzeri formatlarda şekillendiğine işaret eden Şuman, bu dosyaların disklerde daha fazla yer kapladığını kaydetti. Veri depolamanın her geçen gün öneminin arttığını belirten Şuman, bilgi ve içeriğin artışıyla şirketlerin veri depolama yatırımlarının çoğaldığını ifade etti. Şuman; “Sanallaştırma bu noktada önemli bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor” dedi.  


Şuman’ın ardından bir sunum yapan Gartner Müşteri Yöneticisi Murat Yaşar, pazar eğilimleri hakkında bilgi verdi. Etkinliğin konuk konuşmacısı olan HP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Sunucu ve Veri Depolama Yazılımları Direktörü Alfred Steinecker ise gelecekte veri merkezlerinin nasıl şekilleneceğine değindi.   Etkinlik ‘BThaber Konuşturuyor, Pazar Tartışıyor’ bölümüyle devam etti. BThaber Platform; başarı hikayelerinin ele alındığı bölümün ardından sonuçlanacak.