Genel 06 OCAK 2010 / 10:14

Yeni yılda telefonlar yenilendi, umutlar artttı

Yılbaşı haftası satışlarını yüzde 42 artıran Electro World, 2010 için umutlu konuştu.

Yılbaşı haftası satışlarını yüzde 42 artıran Electro World, 2010 için umutlu konuştu.


 

Türkiye genelinde 11 mağazası ve 40 bin metrekareye yakın net satış alanı ile hizmet veren ve yeni yıla hızlı bir giriş yapan Electro World' göre, sektör için 2010'a yönelik ilk umut sinyalleri gelmeye başladı. 2009 yılının son haftasında bir önceki haftaya göre yüzde 42 satış artışı kaydeden Electro World, ayrıca geçen yılın ilk günleri ile 2010'un ilk günleri karşılaştırıldığında yüzde 21'lik yükselişe imza attı.

Yüzde 17'lik ziyaretçi artışına rağmen yüzde 42'lik ciro artışı sağlamalarını müşterilerin çoğunun doğrudan alışveriş hedefiyle gelmelerine bağlayan Electro World Genel Müdürü Bahadır Özbek, "Bu rakamlar doğrultusunda ilk çeyreği umutlu görüyoruz. Yeni yıla iyi bir başlangıç yaptık ve bu yükselişin devam edeceğini öngörüyoruz. 2009 yılını kriz yılı olmasına rağmen büyüyerek kapattık. Sektör için de 2010 yılı daralma değil büyüme yılı olacak" dedi.

Yeni yılda önce telefonlar yenilendi

Yılbaşı alışverişlerinde cep telefonları satışlarında büyük patlama yaşandığını kaydeden Bahadır Özbek, "Yeni yıl hediyelerinde cep telefonu en çok tercih edilen ürünlerden biri oldu. Cep telefonu satışlarında yüzde 40 artış kaydettik" dedi. Özbek ayrıca; "Ürün çeşitlerimize baktığımızda netbook satışlarında yine bir önceki haftaya göre 3 kat fazla satış yaparken, fotoğraf makinelerinde de yüzde 50'ye varan artışlar kaydettik" şeklinde konuştu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun