Genel 14 EKİM 2009 / 06:55

Yeni "WikiReader" cihazı Wikipedia'yı cebinize getiriyor

İnternet sitesinde 99 dolara satışa sunulan ve üç milyon Wikipedia metni sunacak olan WikiReader bilgiye zevkle ulaşmanızı sağlıyor.

İnternet sitesinde 99 dolara satışa sunulan ve üç milyon Wikipedia metni sunacak olan WikiReader bilgiye zevkle ulaşmanızı sağlıyor.


Uzakdoğulu Openmoko markası WikiReader'ın duyurusunu yaptı. Bu avuç içi büyüklüğündeki elektronik ansiklopedi her an, her yerde internet bağlantısı olmadan erişebileceğiniz üç milyondan fazla İngilizce Wiki metni içeriyor.

WikiReader'in geniş tek renkli ekranı dokunmatik bir arayüz kullanıyor ve bu ekrandan metinler dokunmatik olarak okunabiliyor. Ara, tarih ve rastgele butonları önemli başlıkları okumayı sağlarken, Freud'dan Final Fantasy'e uzanan Wikipedia'nın zengin metin dizisinden tesadüfi keşfedebileceğiniz bilgiler de sunuyor. WikiReader için güncelleştirmeler üç ayda bir yapılıyor ve bu güncelleştirmeleri internet sitesi yoluyla ücretsiz indirme şansı da mümkün. Tüm bunlara ek olarak güncellenmiş microSD kartları için bir yıllık üyelik ise 29 dolar.

WikiReader www.thewikireader.com adresinden 99 dolara ısmarlanabiliyor. Tabii nakliye maliyeti hariç.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun